Slávny tenista sa dostal do problémov, keď vyhlásil bankrot. Po jeho vyhlásení totiž maril konkurzné konanie. Neušlo to orgánom činným v trestnom konaní a nakoniec za to dostal 2,5 roka natvrdo. Z legendárneho tenistu sa tak razom na konci apríla stal najslávnejší športový väzeň. Po prvých dňoch v „chládku“ sa vyjadril, že to tam je veľmi náročné a znáša to tam veľmi ťažko. Niet sa čomu čudovať, nie je to pobyt v luxusnej vile.

Šesťnásobný grandslamový víťaz má však smelý plán, ako sa dostať z neslávnej väznice Wandsworth, v ktorej pravidelne dochádza k brutálnym fyzickým útokom.Podľa britského vládneho programu by totiž mohol byť už po 7,5 mesiaci deportovaný do Nemecka. Nychádza na polovicu novembra, čiže by mohol Vianoce strávil v rodnej krajine. „Becker si je preto veľmi istý, že sa domov vráti ešte pred Vianocami,“ cituje britský denník Sun zdroj, ktorý je jedným z blízkych Beckerových priateľov.

Ak by sa tak skutočne udialo, stále nemá vyhraté. Becker totiž musí stále ostať za mrežami a odpykávať si trest. Zmenila by sa len krajina a väznica. Legenda sa údajne domnieva, že by sa v jeho rodisku o neho lepšie starali a mal by väčší komfort. Taktiež, bol by bližšie k rodine.