Austrálsky tenista postúpil v metropole USA až do finále, kde si zmeral sily s Rusom Medvedevom (duel sa skončil po uzávierke). Kyrgios je známy tým, že púta pozornosť médií svojimi výstrelkami a výbuchmi, no k nim tentoraz pridal aj kvalitné výkony, čo si odskákal napríklad aj Slovák Norbert Gombos, ktorý sa Kyrgiosovi postavil do cesty v štvrťfinále.

Náš tenista prehral dvakrát 3:6 a kalich horkosti si vypil do dna pri poslednej loptičke stretnutia. Vysmiaty Kyrgios podišiel k fanúšičke a spýtal sa jej, kam má umiestniť podanie. To následne trafil tak, že Gombos naň nemal nárok a duel zakončil esom. Austrálčan okamžite bežal za fanúšičkou, od ktorej si vypýtal radu, a venoval jej bozk spolu s objatím.

Svoju vľúdnejšiu tvár predviedol aj v semifinále s Grékom Stefanosom Tsitsipasom. Ten mal po jednej z hier problémy s teniskami a poslal ich do hľadiska svojmu tímu, aby sa na ne pozreli. Zatiaľ čo Tsitsipas sedel na lavičke, unudený Kyrgios sa rozhodol, že celú záležitosť urýchli. Tenisky zobral do vlastných rúk a doniesol ich svojmu súperovi, no pokľakol si pri tom, ako keby ho išiel požiadať o ruku a rozosmial aj samotného Tsitsipasa.

Fanúšičku za dobrú radu vybozkával.
Fanúšičku za dobrú radu vybozkával.
Zdroj: Profimedia