Pozrite si vášnivé chvíle tenisových lesbičiek v galérii 

Belgičanka Alison Van Uytvancková posledným víťazným úderom zápasu rozhodla o triumfe nad svojou životnou láskou Greet Minnenovou. V ich prvom singlovom súťažnom dueli na okruhu WTA uspela Van Uytvancková 6:4, 1:6, 6:1. Po zápase súperky smerovali rutinne ku sieti, kde si tenisti zvyčajne podajú ruky a zaželajú všetko dobré do ďalších zápasov.

Vtedy sa však udialo niečo, čo tu ešte nebolo. Dámy si dali pri sieti pusu. Nebola to však hocijaká zdvorilostná na líce, ale so všetkým, čo k tomu patrí. Tenistky sa pobozkali ako partnerky. Dali tým jasne najavo, že svoj lesbický vzťah nebudú tajiť a ukážu ho pred celým svetom.

Belgičanky sú spolu údajne už tri roky. Ich milostný vzťah sa prevalil minulý rok na Wimbledone, keď Uytvancková senzačne porazila Španielku Garbine Muguruzovu. Minnenová sa doslova na svoju lásku vrhla pred zrakmi stoviek fanúšikov. „Bol to čistý inštinkt,“ popisovala vtedy situáciu terajšia druhá najlepšia belgická singlistka.

Tenisové lesbičky sú okrem iného zohratý pár okrem súkromného života aj na kurte. Už nejaký ten „piatok“ tvoria deblovú dvojicu vo štvorhre. „Na kurte si zakaždým užijeme veľa zábavy. Navzájom zdokonaľujeme vlastnú hru,“ opisovala Van Uytvancková. Belgické tenistky dali touto nevídanou situáciou v pondelňajšom zápase v Karslruhe jasne najavo, aby sa aj ostatné hráčky za svoju homosexualitu prestali hanbiť.