Viac FOTO nájdete tu!

Gabriela Sabatini bola považovaná za najkrajšiu tenistku všetkých čias.
Gabriela Sabatini bola považovaná za najkrajšiu tenistku všetkých čias.
Zdroj: g.s.

Koncom 80. a v prvej polovici 90. rokov minulého storočia patrila medzi najlepšie tenistky na svete. Víťazka US Open (1990) a držiteľka striebornej medaily z OH 1988 v Soule Gabriela Sabatiniová bude mať v sobotu 16. mája 50 rokov. Medzi jej najväčšie rivalky patrili napríklad Nemka Steffi Grafová, Španielka Arantxa Sanchezová-Vicariová či Američanka Lindsay Davenportová.

Okrem grandslamu, ktorý vybojovala na US Open v roku 1990, dosiahla Sabatiniová celkovo 27 titulov na okruhu WTA. Dvakrát vyhrala Turnaj majsteriek (1988, 1994). V roku 1988 si z wimblendonskej trávy odniesla titul zo ženskej štvorhry. Jej úspešnú kariéru zdobí aj olympijské striebro zo Soulu. V roku 2006 uviedli najúspešnejšiu argentínsku tenistku do Medzinárodnej tenisovej siene slávy.

Gabriela Sabatiniová sa narodila 16. mája 1970 v Buenos Aires. S tenisom začala v šiestich rokoch a prvé úspechy dosiahla už ako juniorka. Keď mala 13 rokov, vyhrala prestížny mládežnícky tenisový turnaj Orange Bowl v Miami a získala aj singlový titul na juniorskom turnaji Roland Garros.

Gabriela Sabatiniová začala s tenisom ako 6-ročná.
Gabriela Sabatiniová začala s tenisom ako 6-ročná.
Zdroj: Instagram.com

V roku 1985 vo veku 15 rokov naskočila do kolotoča profesionálneho ženského tenisu a hneď sa prebojovala do svojho prvého grandslamového semifinále. Na parížskej antuke Roland Garros však nestačila na Američanku Chris Evertovú. Prvé grandslamové finále si Argentínčanka zahrala v roku 1988 na US Open. Na centrálnom dvorci Arthura Asha vo Flushing Meadows sa však musela skloniť pred rivalkou Steffi Grafovou.

 V roku vyhrala 1988 Wimbledon v ženskej štvorhre a v tom istom roku sa prebojovala aj do finále olympijského turnaja v Soule, v ktorom však nestačila na Grafovú. Finálovú prehru z olympiády vrátila Sabatiniová fenomenálnej Nemke na US Open v roku 1990, keď dosiahla svoj jediný singlový grandslamový triumf, čím sa stala prvou Argentínčankou, ktorá vyhrala grandslamový turnaj.

Bohatú a úspešnú kariéru tenistka, ktorá vo februári 1989 dosiahla vo svetovom rebríčku 3. miestom svoje maximum, ukončila vo veku 26 rokov v roku 1996. Na kurtoch zarobila takmer deväť miliónov amerických dolárov. Po skončení kariéry sa venovala podnikaniu. Celosvetovo známym sa stal parfum nesúci jej meno. Spolupracuje tiež s viacerými organizáciami, ktoré pomáhajú deťom v núdzi či chudobným.

Gabriela Sabatini
Gabriela Sabatini
Zdroj: sab

Ako sa menila a ako vyzerá dnes jedna z najsexi hráčok histórie tenisu, si pozrite vo FOTOGALÉRII!