Ten sa mal násilia páchanom na vlastnom synovi a zároveň svojom zverencovi dopustiť počas turné, na ktorých ho v mladosti sprevádzal. „Poviem to bez strachu. Bol veľmi dobrý vizionár, mimoriadny v technických detailoch a skvelý tréner, ale nanešťastie som bol jeho syn,“ začal svoju šokujúcu spoveď pre médiá vo svojej krajine dnes už 50-ročný Argentínčan.

Slzy v očiach má ešte aj po rokoch. „Keby som o tom všetkom hovoril, musel by som spomenúť čas, keď som prehral zápas, otec prišiel do izby a dal mi úder päsťou priamo na ústa. Alebo tiež keď ma udrel opaskom, či položil hlavu do záchodu. Alebo o ukradnutí štyroch či piatich miliónov dolárov. Všetko, čo som si zarobil tenisom, bolo ďalší deň preč. Moja matka s mojím otcom vybrali všetky peniaze z mojich účtov,“ pokračoval Pérez Roldán.

Kruté zneužívanie skončilo, keď mal 19 rokov a otcovi oznámil, že už nebude hrať tenis. „Po triumfe na turnaji v Palerme som chytil otca v lietadle za rameno a povedal som mu: „Pozri, od budúceho roku chcem cestovať sám, bez teba. Rozhodni sa, čo budeš robiť,“ vrátil sa niekoľko desaťročí späť bývalý tenista, ktorý v súčasnosti nie je s otcom v žiadnom kontakte „Momentálne vzdelávam učiteľov. Hovorím im, že nielenže musia študovať techniky a taktiku, ale tiež musia poznať správny prístup. Sú rodičia, ktorí sa to musia naučiť, aby deti netrpeli,“ dodal.