"Každá trofej je krásna. Som veľmi rada, že som si mohla zahrať s najlepšími slovenskými tenistkami na čele s Viki Kužmovou a Kajou Schmiedlovou. Na úvodnom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 som sa cítila ako doma. Fanúšikovia vytvorili výbornú atmosféru a brali ma ako svoju. Neľutujem, že som v ťažkej situácii privítala možnosť trénovať na Slovensku. Extraliga bola veľká zábava a na turnaji Bratislava Open som odohrala kvalitné zápasy," uviedla svetová osmička.

 

Pre dážď a silný vietor preložili kompletný finálový program zo soboty na pondelok, no Benčičovej to vôbec neprekážalo. "Pre tenis je typické, že pre nepriaznivé počasie prichádza v programe k zmenám. Som rada, že finále organizátori nepreložili na nedeľu, keď tiež celý deň pršalo a že záver turnaja nemuseli presunúť do haly. Všetci sme súhlasili s tým, aby sa hralo v pondelok poobede. Prišlo veľa divákov, verím, že si prišli na svoje."

Zatiaľ čo v ženskej dvojhre sa presadila najväčšia favoritka, mužský singel sa stal korisťou nasadenej šestky. Lukáš Klein vyradil na ceste za titulom slovenských daviscupových reprezentantov Filipa Horanského i Norberta Gombosa a vo finále zdolal Alexa Molčana. Potvrdil tak výkonnostný progres, ktorý naznačil už vlani na challengeri Peugeot Slovak Open, na ktorom vyradil Čecha Jiřího Veselého a poriadne potrápil Kazacha Michaila Kukuškina.

"Je to super pocit vyhrať turnaj na domácej pôde, aj keď to nebolo oficiálne podujatie ATP. Mal som možnosť konfrontovať sa s rôznymi hernými štýlmi. Škoda len, že teraz sa neudeľujú body do svetového rebríčka. Bolo by fajn, keby mi dobrá forma vydržala až dovtedy, kým sa opäť spustí turnajový kolotoč," zaželal si zverenec českého trénera Tomáša Krupu.