Šokujúce slová Šarapovovej: Nenávisť nemá hraníc, Serena ju vraj nazvala k**vou

Tagy
+ tenis ženy
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Vzťahy medzi tenistkami v mnohých prípadoch nie sú ideálne a kamarátstva na okruhu WTA by ste niekedy hľadali márne. Samozrejme, výnimky sa nájdu, no to nie je prípad ruskej krásky Marie Šarapovovej, ktorá vo svojej pripravovanej autobiografii opísala vzťah s momentálne tehotnou Serenou Williamsovou.

Bývalá svetová jednotka je v koncoch: Miesto grandslamu ju čaká zúfalý boj o syna

Samotná Šarapovová patrí kvôli svojej arogancii medzi najmenej obľúbené tenistky vôbec, hoci mimo tenisových kurtov sa označuje za úplne bežného človeka bez prehnaných manierov. Aj ona však musela zhltnúť horkú pilulku, keď si odpykala dopingový trest 15 mesiacov za meldónium.

Za ten čas stihla 30-ročná víťazka piatich grandslamov premietnuť svoje myšlienky a spomienky do podoby autobiografie, ktorá vyjde už v septembri. Magazín People vo svojom vydaní zverejnil niektoré pasáže, v ktorých Šarapovová opisuje svoj senzačný triumf na Wimbledone v roku 2004, keď mala iba 17 rokov!

Vo finále vtedy zdolala nestarnúcu Serenu Williamsovú, ktorá prehru s dovtedy neznámou hráčkou brala veľmi ťažko. Ruska otvorene priznáva, že kamarátky nie sú. „Mali by sme byť kamarátkami, pretože máme rovnakú vášeň, ale nie sme. Myslím, že sme sa ťahali navzájom, ale kto vie. Možno sa z nás jedného dňa stanú priateľky, keď toto všetko pominie,“ prezrádza Šarapovová.

O ich vzťahu veľa napovedalo práve spomínané wimbledonské finále. „Keď sa skončil zápas, Serena ma objala a povedala niečo v tom štýle, že dobrá práca a usmiala sa. Vo svojom vnútri sa však určite neusmievala. V šatni som ju počula, ako kričí a stoná. Odišla som odtiaľ čo najskôr, ale vedela, že tam som,“ tvrdí Šarapovová vo svojej biografii.

Odvtedy Američanku porazila len raz a 19-krát schádzala z kurtu so sklonenou hlavou. Aj na toto má Šarapovová v pripravovanej autobiografii odpoveď. „Ľudia sa často čudujú, prečo mám so Serenou takú zlú bilanciu, ale podľa môjho názoru, odpoveď sa skrýva práve v šatni. Myslím, že ma vtedy nenávidela preto, lebo ju porazilo chudučké dieťa a ešte k tomu vo Wimbledone. Lenže pravým dôvodom je skôr to, že som ju počula vtedy plakať. Onedlho po turnaji som sa dopočula, že jednému z priateľov o mne povedala, že už s tou k*rvou nikdy neprehrá,“ zamýšľa sa ruská tenistka. Zrejme sa v jej knihe máme na čo tešiť. 

Autor: pm, foto Getty images, mariasharapova.com