Verejná kritika na adresu funkcionárov Slovenského tenisového zväzu, systému fungovania a smerovania slovenského tenisu sa vystupňovala pred marcovými Davis Cupovými zápasmi našich reprezentantov proti Taliansku. Servítku pred ústa si nebral Martin Kližan, Dominik Hrbatý či Kristína Kučová. Tí žiadali, aby odstúpili zo svojich funkcií prezident STZ Tibor Macko a generálny sekretár Igor Moška. 

Naši súčasní reprezentanti s týmito tvrdeniami nesúhlasia a spoločne napísali otvorený list, v ktorom vyjadrili plnú podporu prezidentovi STZ Mackovi. Pod otvorený list s vyjadrenou podporou súčasnému prezidentovi STZ Tiborovi Mackovi sa podpísali hráči Alex Molčan, Norbert Gombos, Filip Horanský, Lukáš Klein, Lukáš Lacko, hráčky Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Rebecca Šramková a tréneri Tibor Tóth, Dávid Olasz a Ľubomír Kurhajec. „V momentálnej zložitej spoločenskej situácii sme svedkami dezinformácií a negatívneho ovplyvňovania verejnej mienky v každej sfére spoločenského života. Výnimkou nie je ani svet športu - v tomto prípade tenisu. V poslednej dobe sa vulgárne a nevhodné osobné útoky na konkrétne osoby v rámci tenisového hnutia, informácie vytrhávané z kontextu bez možnosti vyjadrenia sa druhej strany a odbornej diskusie, stali nástrojmi mocenského boja určitej skupiny ľudí. Následne sú preberané istými druhmi médií za účelom zvyšovania spoločenského záujmu o tieto média. Mrzí nás, že spomínaná záujmová skupina preferuje práve tieto neférové a nevhodné praktiky v rámci prebiehajúcej kampane pred voľbami do tenisového hnutia,“ napísali v spoločnom vyhlásení.

Prekáža im predovšetkým spôsob, akým bola kritika z úst našich bývalých úspešných tenistov interpretovaná prostredníctvom médií verejnosti. „Konštruktívna kritika, objektívne poukazovanie na nedostatky, odborná diskusia a návrhy potrebných riešení sú jednou z možností, ako tenis a spoločnosť posunúť vpred. Sme otvorení akejkoľvek kritike či diskusii o navrhovaných riešeniach a spolupráci pri hľadaní potrebných riešení, nie však bez potrebnej úrovne slušnosti, odbornosti a vzájomného rešpektu druhej strany. S údivom sme čítali hodnotenie pisateľa Igora Uhera, ktorý vo svojom nedávnom článku medzi riadkami znevážil predvedené výkony a kvality slovenských hráčov a zneužil na účely mocenského boja vytvorený pozitívny dojem z účinkovania slovenskej reprezentácie v Davisovom pohári,“ pokračujú naši tenisoví reprezentanti.  

Kližanove či Hrbatého tvrdenia sú pritom podľa nich neobjektívne. „Odsudzujeme prehnané, účelové, neodborné a neobjektívne pohľady prichádzajúce z radov slovenských tenistov, ktoré znevažujú prácu trénerov NTC a vedenia STZ a dehonestujú perspektívu najlepších slovenských juniorov. Týmto chceme vysloviť plnú dôveru súčasnému prezidentovi Slovenského tenisového zväzu pánovi Tiborovi Mackovi v blížiacich sa voľbách,“ dodali v spoločnom vyhlásení.