Bašková si dala sľúbiť úplatok a cez sprostredkovateľa ho prijala za ovplyvnenie priebehu a výsledku zápasu. „Nechala si sľúbiť finančnú hotovosť vo výške 1500 Eur ako odmenu za to, že svojím konaním ovplyvní priebeh a výsledok tenisového zápasu hraného 15. marca 2017 v čase od 9:30 hod, a to tak, že druhý set prehrá v pomere 0:6, čo podľa dohody aj urobila,“ píše súd v rozsudku.

Dnes už bývalá slovenská tenistka sa dopustila prečinu športovej korupcie na turnaji v tuniskom meste Hammamet. Bašková prehrala zápas 1. kola vo dvoch setoch (3:6, 0:6) s Taliankou Camillou Scalovou, momentálne 548. hráčkou svetového rebríčka WTA, v druhom sete neuhrala ani jediný gem.

„Sľúbenú finančnú hotovosť vo výške 1500 eur, zaslanú cez službu Moneygram od osoby s menom K. T., si dňa 23.06.2017 prevzala v priestoroch predajne Nay Elektrodom v nákupnom centre AVION Bratislava,“ pokračuje rozsudok súdu.

Špecializovaný trestný súd potrestal Dagmaru Baškovú pokutou vo výške 1500 eur. V prípade, že by 26-ročná bývalá tenistka nezaplatila pokutu, hrozí jej trest odňatia slobody na tri mesiace.

Informácie z posledných dvoch rokov Baškovej kariéry hovoria, že tenisové kanáre (prehra setu 0:6) neboli u nej ničím výnimočným. V roku 2017 dostala päťkrát kanára, v roku 2016 dokonca osemkrát.