Čiary sú všade rovnaké

Gauffová proti Williamsovej nestratila ani set a vyhrala po dvoch zhodných setoch 6:4, 6:4. „Chcem byť najlepšia,“ povedala Gauffová a týmto výrokom pripomenula legendárneho boxera Muhammada Aliho.

Na účasť v kvalifikácii na Wimbledon potrebovala voľnú kartu. Noc pred prvým zápasom kvalifikácie absolvovala skúšku v škole. Po troch kolách senzačne postúpila do hlavnej časti turnaja, kde sa jej splnili hneď dva sny. „Keby som tak mohla hrať proti Serene alebo Venus,“ snívala Gauffová, ktorá nastúpila proti druhej menovanej. Aby toho nebolo málo, hrajúcu legendu Venus Williamsovú vyradila.

„Úprimne ani poriadne neviem, ako sa mám teraz cítiť. Prvýkrát po víťaznom zápase som sa neubránila slzám. Som v šoku. Na kurte som už na Venus príliš nemyslela a snažila sa sústrediť na seba. Nikdy som na takom veľkom kurte nehrala, ale pripomínala som si, že čiary sú na každom kurte namaľované rovnako. Všetko okolo môže byť väčšie, ale čiary sú rovnaké. Po každej loptičke som si opakovala, že musím zostať pokojná. Nezáleží na tom, kto stojí proti mne na druhej strane kurtu. Snažím sa hrať čo najlepšie a zvíťaziť,“ hovorila 15-ročná tenistka pod vplyvom emócií.

Tridsaťdeväťročná Venus napriek prehre svoju premožiteľku chválila. "Bol to kontrast dobrej a zlej hry. Mne to nešlo, ona ukázala, že jej potenciál nemá limit," povedala stručne Venus Williamsová.

Cori Gauffová vyradila Venus Williamsovú.
Cori Gauffová vyradila Venus Williamsovú.
Zdroj: GettyImages

V stopách Sereny

Práve sestry Williamsové - a špeciálne Serena - boli dôvodom, pre ktorý v minulosti Gauffová začala s tenisom. "Serena je dôvod, prečo hrám tenis a prečo sa otec rozhodol mi dať do rúk raketu," spomína Cori a otec ju dopĺňa: „Ich rodina nám ukázala, že je to možné. V našom športe sme nevideli v minulosti rasovú rozmanitosť medzi hráčkami a špeciálne v Amerike afroamerické dievčatá nehrali tenis,“ spomína na inšpiráciu zo začiatkov otec, ktorý je zároveň hlavný tréner svojej dcéry.

K 15-ročnej senzácii sa vyjadril aj samotný idol Cori Gauffovej. Serene Williamsovej vo viacerých aspektoch pripomína ju samú. „Videla som, ako pracuje, ako trénuje s otcom. Pripomína mi časy, keď som podobne začínala s mojím otcom. Nemôžem si pomôcť, ale som na ňu hrdá a šťastná aj za ňu,“ netajila nadšenie Serena.

Hoci Gauffovej hlavným trénerom je jej otec, talent piluje v akadémii Patricka Mouratogloua, trénera, ktorý dlhé roky pracoval práve so Serenou. „Povedal som jej, že sa musí zlepšiť v reči tela, odpoveďou jej bude väčšie zlepšenie, ako by čakala," vysvetľuje otec.

Cori Gauffová s otcom.
Cori Gauffová s otcom.
Zdroj: instagram Coco Gauff

Učitelia o nej nevedia

Obrovský talent z USA žije svoj sen, hviezda Cori stúpa do nebies. Nie každý však o jej tenisovej kariére vie. „Až potom, ako som postúpila do hlavnej časti Wimbledonu, dvaja učitelia v škole zistili, že hrám tenis. Videli moje meno v článku. Ďalší traja učitelia však o mojej tenisovej kariére nevedia. Nie som ten typ, ktorý o sebe rozpráva, takže o tom asi stále netušia,“ priznala s úsmevom Cori.

Napriek tomu, že má len 15 rokov, zaujíma sa intenzívne o aktuálne udalosti, ale aj o históriu. Cori na svojom instagrame, napríklad, komentovala krízu v Sudáne, ale aj historickú problematiku otrokov. Sila hlasu bude podľa jej otca rásť s predvádzanou hrou na kurte.

„Vždy som pred ňu staval výzvy. Od prvého tréningu som jej hovoril, že svojou raketou môže zmeniť svet. Nebudem jej vravieť, aby strkala hlavu do piesku a ignorovala problémy v spoločnosti,“ vysvetľuje Corin otec, ktorý však chce, aby sa jeho dcéra držala s pribúdajúcimi víťazstvami pri zemi.

Cori Gauffová s Rogerom Federerom.
Cori Gauffová s Rogerom Federerom.
Zdroj: instagram Coco Gauff

Chváli ju aj Federer

Výkony 15-ročnej tenistky chváli aj Roger Federer. "Videl som pár jej zápasov počas kvalifikácie. Všetci čakali, čo predvedie v hlavnej súťaži. Je to fascinujúce, jej príbeh je skvelý. Coco je milé dievča a pracuje naozaj tvrdo. Myslím, že má pred sebou skvelú budúcnosť," povedal Federer,

Ten inšpiroval Gauffovú po nevydarenom juniorskom Australian Open. "Prehrala som tam v 1. kole, po prehre som sa rozprávala s Rogerom. Dohovoril mi a ďalší turnaj, ktorým bol Roland Garros, som vyhrala, takže to zjavne pomohlo," dodala talentovaná tenistka.

Môže vás zaujímať:

Wau, veď ona žiari! Federerovci sa bavili na svadbe: Mirka zatienila nevestu aj slávneho manžela!

Párty tenistiek pred Wimbledonom: Had na prsiach, negližé a pozrite na krásku so slovenskými koreňmi

Serena sa na Wimbledone opäť postarala o rozruch: Diamanty na hrudi a outfit ako stará mama

Federerovcov nachytali na predsvadobnej párty. Mirka zatienila aj anglickú kráľovnú: Pozrite na ňu!