Rozhodujúci bod vo Fed Cupe získala mladá Kužmová: Prečo jej otec utiekol z kurtu?

Slovenské tenistky postúpili do baráže o svetovú skupinu, keď Rusko porazili 4:1. Radovan Kužma, otec fedcupovej debutantky a autorky rozhodujúceho bodu Viktórie Kužmovej (19), si radosť z najväčšieho triumfu dcéry užil v tichosti.

Národné tenisové centrum aplauduje v stoji, Kužmová premieňa mečbal proti Potapovovej (3:6, 6:3, 6:4) a Slovenky získavajú rozhodujúci tretí bod proti Ruskám. Otec mladej slovenskej reprezentantky Radovan Kužma tento moment na vlastné oči nevidel. „Počkajte chvíľu, ešte to rozdýchavám,“ povedal nám po žiadosti o rozhovor a trielil si kúpiť niečo sladké, aby sa dostatočne upokojil. 

Slovenky predviedli vo Fed Cupe obrat: Rusky dorazila 19-ročná Kužmová

VIDEO Talentovaná Kužmová zažije proti Ruskám fedcupovú premiéru: Za Slovensko dám všetko!

Po dlhom výdychu prezradil, prečo nevidel najväčšie víťazstvo svojej dcéry. „Rozhodujúci set som nevidel, musel som sa ísť vonku prechádzať. Aj pre ťažký nápor na psychiku, pretože poznám svoju dcéru a hralo sa skutočne o veľa. Ak by zápas nevyhrala, tak by som mal veľa práce, aby som ju dal dokopy.“ Spontánne rozhodnutie otca, ktorý celý život zasvätil tenisu, sa vyplatilo. Jeho dcéra už bude navždy podpísaná na historicky prvom triumfe nad Ruskom. 

Autor: jv
Video
Diskusia