TOTO WOZNIACKEJ DOKONALÉ TELO BOLO CHVÍĽAMI ÚPLNE PARALIZOVANÉ 

Víťazka Australian Open zavesila raketu na klinec v januári tohto roka. Fanúšikovia z toho boli sklamaní a nechápali, prečo sa tak rozhodla. Po pár mesiacoch však Wozniacká odhalila šokujúcu pravdu. Trpí nevyliečiteľnou reumatoidnou artritídou, teda chorobou, ktorá postihuje najmä kĺby. „Jedného dňa chcete vstať z postele a nemôžete sa ani pohnúť. Ste jednou z najlepších tenistiek na svete, rešpektovanou pre atletické schopnosti, a proste to nejde,“ opisovala smutnú realitu bývalá svetová jednotka v rozhovore pre španielsky denník Marca.

Wozniacká bola dlhé týždne v obrovskej neistote a nevedela, čo sa s ňou vlastne deje. „Trvalo dlho, než sa u mňa prišlo na túto diagnózu. Aj preto som sa rozhodla, že začnem pomáhať, aby sa o nej vedelo. Môže postihnúť ľudí mladých aj starých,“ zdôraznila Dánka.

Bývalú svetovú tenisovú jednotku zachránili až „zlaté ruky“ odborníka. „Keď som nemohla pohnúť rukami, bol to šok, ale našťastie som našla výborného reumatológa, takže mám normálny život,“ tvrdí Caroline.

Pikantné zábery krásnej tenistky si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Napriek tomu, že s tenisom skončila, nezanevrela na neho úplne. Pravidelne komunikuje s bývalými protihráčkami. Naposledy bola v kontakte s Carlou Seárezovou Navarrovou, ktorá má rakovinu. „Naposledy som hovorila s Carlou Suárezovou, keď som sa dozvedela o jej chorobe. Je to skvelé dievča, takže som sa chcela uistiť, že je v poriadku,“ dodala Wozniacka na adresu Španielky trpiacu na rakovinou lymfatických uzlín.