Bratislavčan, ktorý vo svojej kariére dosiahol najvyššie 24. miesto v rebríčku ATP, je známy svojou otvorenosťou k médiam. Naposledy sa vyjadril na adresu svojho bývalého trénera, Dominika Hrbatého, že žasne aké ,,kraviny‘‘ hovorí do médií. Kližan, ktorý bol nominovaný ako jednotka v davicupovom stretnutí medzi Slovenskom a Švajčiarskom momentálne tvrdí, že tenis ho nikdy nenapĺňal a je to pre neho len stereotypná práca.

,,Mňa tenis nenapĺňal nikdy. Je to robota ako každá iná. 99% ľudí, nemusíme si nahovárať, robota po desiatich rokoch prestane baviť. Je to stereotyp, niekto môže hovoriť, že ho to baví, ale je to stále to isté dokola. Je to robota, beriem to ako robotu, neberiem to ako hobby, lebo to nie je hobby jednoducho to je biznis,‘‘ vyjadril sa tridsaťročný tenista.

Kližan sa vyjadril aj o zlej finančnej podpore najlepších tenistov a možnom konci kariéry: ,,Človek nikdy nevie čo bude, toto je možno aj jeden z mojich posledných Davis Cupov, ktorý budem hrať. Finančná podpora štátu, zväzu je pre mňa nulová. Čo zarobím na turnajoch, ešte viac zaplatím trénerom, takže tým, že máme nulovú podporu, my ako kvázi najlepší tenisti, je  bohužial smutné,‘‘  povedal.

Nakoniec sa vyjadril, že jediné čo ho v živote napĺňa je jeho Lamborghini, ktoré by nikdy nepredal, aj napriek zložitej finančnej situácii.