V nedávnej minulosti bola svetovou jednotkou vo štvorhre a 14. hráčkou rebríčka vo dvojhre. Teraz upútal príbeh Šuaj Pengovej pozornosť elitných tenistov aj vysokopostavených diplomatov po celom svete. Pengová totiž obvinila zo sexuálneho zneužívania bývalého vicepremiéra krajiny. Príspevok, v ktorom to oznámila, zmizol so sociálnych sietí do polhodiny a rovnako aj po hráčke sa zľahla zem.

Až do včera. Štátny denník Global Times prostredníctvom svojho šéfredaktora zverejnil dve nahrávky, v ktorých je Pengová v reštaurácii na stretnutí s priateľmi a trénerom.

Muž a žena na zázname opakovane odkazujú na dátum, aby bolo všetkým zrejmé, kedy bolo video nahrávané. Podľa prekladu Sky Sports v ňom žena hovorí, že zajtra je 20. novembra.  Následne tréner rozpráva o výsledkoch svojej zverenkyne v posledných zápasoch, s ktorými nie je spokojný.

Na druhej nahrávke sa kamera až príliš okato zameria na nápis na dverách, ktorý má oznamovať, že je 20. novembra. Fanúšikovia ho sarkasticky okomentovali, že "vždy sa pri stretnutí s priateľmi zameriavajú na dátum, ktorý je niekde vylepený." 

Šéf ženského tenisového okruhu WTA Steve Simon je rád, že boli videá zverejnené, aj keď ho príliš nepresvedčili. "Aj keď je pozitívne vidieť ju, zostáva nejasné, či je slobodná a schopná samostatne sa rozhodovať a konať bez nátlaku," uviedol Simon. Podľa neho takéto video vôbec nestačí k tomu, aby zmiernilo jeho znepokojenie o zdravie a bezpečnosť Šuaj Pengovej.