Pozrite si horúce zábery Benčičovej z Maledív v GALÉRII

Benčičová a jej slovenský priateľ Martin Hromkovič „utiekli“ z chladného Švajčiarska na exotické Maledivy. Najmä hviezdna tenistka sa chválila poriadne sexi zábermi, medzi nimi sa našli aj zaľúbené fotky s priateľom.

Švajčiarske noviny Blick tak vyzvedali, či nešlo o medové týždne. „To zatiaľ nie. Nešlo ani o dovolenku, mali sme dosť práce. Pôvodne sme ani nechceli ísť k moru, plánovali sme Švajčiarsko. Slovensko však na koronavírusovej mape sčervenalo, čo by pre nás po príjazde znamenalo karanténu. Tak sme si radšej dali urobiť test na covid a na týždeň odleteli na Maledivy,“ priblížila Benčičová.

Relaxu sa popri tréningu, ktorý jej vypracoval práve Hromkovič, podľa svojich slov venovala dve a pol hodiny denne. „Na poriadnej dovolenke som už nebola poriadne dlho. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, veľa som v posledných mesiacoch hrala a trénovala, pred novou sezónou som teda chcela zrelaxovať, zmeniť prostredie a byť niekde, kde by som mohla pracovať na kondícii,“ dodala tenistka.

Pozrite si horúce zábery Benčičovej z Maledív v GALÉRII

Nie každý mal pre jej pracovno-dovolenkovú cestu na Maledivy pochopenie. „Mali by cestovať na dovolenku, keď celé obyvateľstvo musí doma bojovať s pandémiou, keď sa ľudia museli vzdať cestovania, keď sa mnoho ľudí bojí o prácu, alebo už o ňu prišli? Švajčiarska tenistka Benčičová si zjavne myslí, že áno,“ pustil sa do Benčičovej portál tagblatt.ch.

Kritický bol aj Baldassare Scolari, lektor mediálnej etiky na Univerzite aplikovaných vied v Graubündene. „Ak prominentná osoba zverejní luxusné fotografie z dovolenky na sociálnej sieti, ukazuje to nedostatok vedomia o jej úlohe a postavení,“ tvrdí Scolari a dodáva, že ako verejne známa osoba máte väčšiu zodpovednosť za svoje činy, ktoré majú výraznejší vplyv. „Vzhľadom na pandémiu je výlet na Maledivy otázny a diskutabilný,“ dodal lektor.

Ako uviedol Scolari, počas pandémie koronavírusu sa veľa ľudí obáva o svoju existenciu. V súvislosti s tým podobné predvádzanie sa vraj nie je vhodné. „V tomto kontexte odhaľovanie a predvádzanie vlastných finančných možností, špeciálne v čase krízy, je otázne z etického hľadiska a ukazuje nedostatok empatie.“

Nie každý však bol rovnako kritický. Michael Braunschweig z Inštitútu pre sociálnu etiku na Univerzite v Zürichu nepovažuje zverejňovanie dovolenkových záberov od Benčičovej za veľký problém.

„Nikomu tým neublížila, neznížila nikoho dôstojnosť. Názory na túto tému sa budú rôzniť,“ tvrdí Braunschweig. Podľa neho sú v protipóle dva názory. Na jednej strane niekto môže povedať, že Benčičová má týmto správaním antisociálny postoj. Opačný názor by vraj mohol reagovať, že tenistka si drahé dovolenky mohla dovoliť už pred pandémiou. V tomto ohľade sa teda správa v rámci svojich možností.

„Nič by sa pre nikoho nezmenilo tým, ak by sedela doma v izbe namiesto užívania si života na Maledivách. Len sa podelila s fanúšikmi o svoje šťastie a zdieľala ho s nimi,“ dodal Braunschweig.