Moscarellov výstup prišiel v druhom kole v zápase medzi Portugalčanom Pedrom Sousom a Talianom Enricom Della Valleom. Sousa ako favorit prehrával v prvom sete 3:5, keď si Della Vella zobral prestávku na toaletu. Moscarella vtedy zmesou taliančiny a španielčiny prehovoril k Portugalčanovi: „Sústreď sa na to. Dve minúty a bude koniec. Zápas by mal skončiť 6:1 6:1, mali ste 45 breakbalov. Sústreďte sa prosím,“ vyzval rozhodca tenistu a dodal: „Som už starý a dnes je veľmi teplo.“

Prejav Moscarellu do duše tenistu príliš nepomohol. Souza zápas síce zvíťazil 7:5,4:6 a 6:4. ale zápas trval takmer dve a pol hodiny. No a možno práve dlhší pobyt na slnku trochu pripieklo mozog známemu rozhodcovi, ktorý sa rozhodol koketovať s podávačkou loptičiek.

Z kamerových záznamov nie je isté, koľko mala dievčina rokov, ale nevhodné poznámky by si mal Moscarella odpustiť na kurte aj voči rovesníčkam. „Si fantastická a veľmi sexi. Je teplo, je aj tebe?,“ pýtal sa rozhodca. ATP mu ihneď zastavila činnosť. Obvinenia zo sexuálneho harašmentu však odmieta: „Tieto obvinenia ma ako trénera, muža a otca rodiny urážajú.“ Lenže Moskarella vraj nie je žiadny puritán. Po jeho vyhlásení sa ozval nemenovaný grécky novinár. Ten ho na jeden párty prichytil, ako si na mobil fotí pozadia žien. V Taliansku môžu Moscarellu za takéto obťažovanie podávačky loptičiek potrestať, ak má dievča menej ako 14 rokov.