Antukový kráľ vystrašil fanúšikov minulý týždeň, keď nenastúpil na semifinále Masters v Paríži. Kanaďan Denis Šapovalov tak postúpil do finále bez boja. Napriek tomu sa Rafa po roku vrátil na tenisový trón. Prísť o post svetovej jednotky môže už pri najbližšom vydaní. Na Turnaj majstrov v Londýne pricestoval s poraneniami brušného svalu a nad jeho štartom stále visí otáznik, hoci už trénuje.

„Bol som na magnetickej rezonancii. V brušnom svalstve zostalo drobné poškodenie, ale aj tak pôjdem do Londýna,“ citovala Nadala agentúra APF a dodal: „Niečo podobné sa mi prihodilo na US Open pred 10 rokmi. Aj vtedy som začal turnaj s malou trhlinou a po vypadnutí v semifinále sa zväčšila trojnásobne.“

Nadal sa pred tromi týždňami oženil dlhoročnou priateľkou Xiscou.
Nadal sa pred tromi týždňami oženil dlhoročnou priateľkou Xiscou.
Zdroj: Instagram

Telo Rafaela Nadala býva v závere náročnej sezóny unavené a náchylné na zranenia. Pred rokom mohol sezónu ukončiť ako svetová jednotka, ale z Turnaja majstrov sa odhlásil pre zranenie kolena. Možno aj preto ATP finále nikdy nevyhral. „Hrať v Londýne je pre mňa niečo špeciálne a v tejto chvíli najväčší cieľ,“ priznal držiteľ 19 grandslamov.

Či bude štartovať alebo nie, sa rozhodne až po piatkovom tréningu. V základnej skupine by sa potom stretol s Rusom Medvedevom, Grékom Tsitsipasom a Nemcom Zverevom.

Nadala však čaká ešte jeden vrchol sezóny. Po Turnaji majstrov sa bude konať premiérové týždňové finále Davisovho pohára. Nový formát, ktorý mnoho tenistov kritizovalo, hostí Madrid. Naopak Nadal mu vyjadril podporu. Ak by mu zranenie nedovoľovalo hrať, tak by to bola pre organizátorov aj španielsky tím veľká strata. Nadal však už šalátovú misu vyhral štyrikrát.