Môže za to nielen tenis, ale najmä láska. Jej partnerom je totiž Martin Hromkovič, ktorý pracuje ako kondičný tréner a ktorý si do parády pred dvomi rokmi zobral aj Belindu. Najskôr sa stretávali len na kurte a vo fitku, no nakoniec to medzi nimi prerástlo do vzťahu.

„Myslím, že nám to perfektne funguje a ja nemám problém oddeliť pracovný život od toho súkromného. Lebo keď hrám tenis alebo máme spolu kondičný tréning, beriem ho ako trénera a mám k nemu prirodzený rešpekt aj autoritu. Ale keď sme doma, už ho vnímam inak. Vtedy je to môj partner,“ vysvetľuje úspešná športovkyňa, ktorá si túto švajčiarsko- slovenskú spoluprácu pochvaľuje. „Keď sme spolu začali pracovať, bola som v tretej stovke, a teraz som v prvej desiatke, takže asi má na mňa Maťo dobrý vplyv,“ smeje sa svetová osmička.

Titulka magazínu EMMA, v ktorej nájdete exkluzívny rozhovor s Belindou Benčičovou.
Titulka magazínu EMMA, v ktorej nájdete exkluzívny rozhovor s Belindou Benčičovou.
Zdroj: EMMA

Adaptácia na Slovensku bola pre Benčičovú jednoduchšia, možno aj preto, že tu má rodinu, starých rodičov a navyše hovorí krásnou a čistou slovenčinou. Stále síce reprezentuje rodné Švajčiarsko, ale posledné týždne aj vďaka koronavírusu trénuje v bratislavskom klube Slovan a hrá zaň aj klubovú súťaž. Predsa len, potrebuje zostať vo forme, nevypadnúť z tenisového tempa a byť pripravená na chvíľu, keď sa svetové tenisové turnaje opäť rozbehnú.

„Mám na Slovensku výborné podmienky, takže mi aj celkom vyhovuje, že som sa teraz na chvíľu usadila. Ale inak žijem vo Švajčiarsku a svoju základňu mám aj v Monaku,“ pokračuje usmievavá tmavovláska, ktorú rodičia aj jej priateľ volajú Beli. A keď odloží tenisovú raketu, doma sa mení na šikovnú žienku domácu, ktorá sa učí variť, piecť a celkom ju to baví. „Ale domáce práce sme si s Maťom rozdelili, nie je to tak, že ja by som robila všetko. On sa stará hlavne o záhradu, kosí trávnik a nemá problém niečo ukuchtiť,“ smeje sa šikovná športovkyňa, ktorá toho o sebe aj o živote so slovenským partnerom prezradila viac v novej EMME.

V exkluzívnom rozhovore prezradila aj to, prečo tak ťažko zvláda prehry na kurte, prečo si do kufra na každú cestu balí farbičky a na čo najradšej míňa peniaze. To všetko sa o úspešnej tenistke sveta dozviete v augustovom vydaní magazínu EMMA, ktorý je práve v predaji.