Tridsaťdvaročný Djokovič si pripísal 76. titul na okruhu ATP. V Tokiu sa predstavil prvýkrát po tom, ako odstúpil vo 4. kole US Open pre zranenie ramena. Vo finále Millmana k ničomu nepustil, nestratil ani jedno podanie a premenil hneď prvý mečbal.

Po triumfe sa však neoslavovalo. Djokovičov tréner Goran Ivaniševič pred pár dňami prišiel o milovanú sestru Srdanu. Novak po premenení mečbalu sa len usmial, podal si ruku so súperom a potom zdvihol ruky k nebu a niekoľko sekúnd sa díval do hora. Pri fotení s trofejou sa usmieval len trochu.

Goran Ivaniševič (v strede)je Spolu s Mariánom Vajdom trénerom Djokoviča.
Goran Ivaniševič (v strede)je Spolu s Mariánom Vajdom trénerom Djokoviča.
Zdroj: Getty Images

„Bola veľmi chorá, ale vždy bola spoločenská, silná a pozitívne naladená,“ povedal pre 24sata.hr otec Srdan Ivaniševič po smrti dcéry v Záhrebe.

Srdana Ivaniševičová (vpravo) prehral boj o život.
Srdana Ivaniševičová (vpravo) prehral boj o život.
Zdroj: goranonline.com

„Už od mala trpela ochorením rakovinou, ktorá napáda lymfatické uzliny. Dokázala sa vyliečiť, ale stopy po silnej liečbe ju poznačili na celý život. Poškodilo jej to mäkké tkanivá, najmä na pľúcach a srdci. Pred rokom mala Srdana ťažkú pneumóniu. Vírus jej poškodil chlopne srdca. Rozhodli sme sa, že operácia bude najlepším riešením. Operovali ju 11 hodín a ďalšiu hodinu čakali lekári v operačnej sále, či nové srdce pracuje správne. Potom ju previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti a plánovali jej prebudenie. Po hodine na „jiz-ke“ došlo k hypertenzii a lekárom sa ju už nepodarilo zachrániť. Nikdy sa nedozvieme, prečo jej telo tak zareagovalo,“ porozprával so smútkom v hlase Ivaniševič senior.