Roger a Mirka dúfajú, že sa k nim pripoja aj iní, aby sa mohlo pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí bojujúcich so šíriacim sa vírusom. V stredu bolo evidovaných vo Švajčiarsku 10.456 infikovaných osôb a 145 obetí.

„Musíme konať rýchlo. Založili sme fond pre rodiny v núdzi a od zajtra bude poskytovať príspevky. Týkať sa to bude stravovacích služieb, starostlivosti o deti a ostatných potrebných vecí. Spolu dokážeme prekonať túto krízu! Zostaňte zdraví!“ uviedol na sociálnej sieti 20-násobný grandslamový šampión.  

Obľúbený tenista sa zaradil k športovým osobnostiam, ktoré už predtým ohlásili finančnú pomoc v boji proti pandémii. Argentínsky futbalista Lionel Messi venoval milión eur pre kliniku v Barcelone a nemocnice vo svojej vlasti. Rovnakú čiastku sľúbil pre katalánske nemocnice aj tréner Manchestru City Pep Guardiola. Cristiano Ronaldo a jeho agent Jorge Mendes sa rozhodli pomôcť trom portugalským nemocniciam, dvojica zafinancuje dve kompletné jednotky intenzívnej starostlivosti.

Federer je dlhé roky známy svojou charitatívnou činnosťou. Ročne posiela milióny eur napríklad aj do Afriky, odkiaľ pochádza jeho mama.