USA a Česko organizujú ako prví väčšie tenisové podujatie. Serena sa prihlásila na turnaj v Lexingtone, ktorý patrí do najnižšej kategórie WTA. Pre Williamsovúbolo veľmi ťažké vystúpiť zo svojej osobne bubliny: „Vstala som z postele. Neopustila som dom, udržiavala som sociálny dištanc. Od začiatku marca sa s nikým nestretávam. Dlho som mala problémy s pľúcami, takže neviem, čo môžem očakávať.“ Jej obavy sú na mieste. V roku 2011 bola Serena Williamsová naliehavo operovaná na pľúcnu embóliu. Covid-19 zasahuje práve dýchaciu sústavu.

Napriek obavám o život hrajúca legenda plánuje tri turnaje v USA – Lexington, Cincinnati a nakoniec v New Yorku na US Open. „Nosím so sebou asi 50 rúšok a neustále ich mením. Je dôležité, aby ľudia okolo mňa boli chránení. Hrať tenis na turnajoch je skvelé, ale život a zdravie sú dôležitejšie,“ vyhlásila Williamsová.

Serena to naozaj myslí vážne. Pred obnovení sezóny usporiadala online tlačovú konferenciu. Pre lepší tréning si dokonca pri dome postavila aj tenisový kurt. Dokončuje aj súkromnú posilňovňu.