Podľa neho si najväčšie tenisové tituly v budúcom roku rozdelí trio Novak Djokovič, Daniil Medvedev a on. Nepredpokladá, že by ich pozície ohrozil niektorí z dvojice Roger Federer a Rafael Nadal. Zverev v tomto roku zdolal Djokoviča v dvoch dôležitých dueloch - pri ceste za zlatom na olympiáde v Tokiu a v semifinále Turnaja majstrov.

"Predtým sa vždy hovorilo o Nadalovi, Federerovi a Djokovičovi - teraz veľke tituly vyhrali Medvedev, Djokovič a ja. Neočakávam, že to budúci rok bude inak," uviedol Zverev v podcaste stanice Eurosport. Pred novou sezónou sa Federer stále zotavuje po operácii kolena, zatiaľ čo Nadal sa len nedávno vrátil z dlhej pauzy spôsobenej zranením nohy. 

Zverev ukončí rok 2021 na 3. mieste svetového rebríčka a verí, že prvé miesto je v jeho silách. "Viem, že od toho nie som ďaleko, ale na to musím vyhrávať aj turnaje a grandslamy," uviedol Zverev. Teoreticky by mohol byť jednotkou v prípade, ak vyhrá Australian Open a Djokovič nebude môcť na turnaj nastúpiť. "Situácia s Novakom a Austráliou je veľkým otáznikom. Samozrejme dúfam, že bude môcť hrať," dodal Zverev.