„Som rád, že som dokázal zvíťaziť a nemusím zajtra ani vyjsť z hotela,“ začal po zápase odľahčene Federer. Fedex sa už vo štvrtok v 3. kole môže vo švajčiarskom derby stretnúť proti kamarátovi Stanovi Wawrinkovi. Ten však musí dnes zdolať Rusa Alexandra Rubleva.

Ako to bolo proti Londerovi, tak ani v prípadnom zápase proti krajanovi sa nebude môcť spoľahnúť na tradičnú podporu z tribún. Manželka Mirka a jeho štyri deti tentokrát zostali doma a Roger je v Ohiu len so svojím tímom. Čo sa pre neho mení?

„Organizácia na turnaji je omnoho jednoduchšia. S rodinou a deťmi je všetko desaťkrát zložitejšie. Samozrejme, je to v poriadku. Strážite deti, aby nešli neskoro spať a potom ráno nemôžu skoro vsávať, aby nezobudili svojho otca. Bez nich na cestách je to pre mňa zmena. Musím si to užiť, ale rodina mi chýba,“ priznal po zápase.

Federerovci si užijú s deťmi svoje.
Federerovci si užijú s deťmi svoje.
Zdroj: Profimedia.sk

Federer sa s manželkou po boku a štyrmi deťmi dostal do situácie, ktorú si nikdy nepredstavoval. „Cestovať s deťmi je neuveriteľne vzrušujúce. Nikdy som si nepredstavoval, že budem tenisový hráč a budem mať aj deti a manželku. V mojom sne malého chlapca som vždy stál s wimbledonskou trofejou bez ženy a detí. Teraz žijeme na cestách a musíme nosiť hračky, organizovať deťom výučbu, zapĺňať im voľný čas v parkoch či ZOO a ide na úkor mňa a Mirky. Je to však všetko o deťoch, pretože ak sú deti šťastné , tak sme aj my,“ prezradil prednedávnom 20-násobný grandslamový víťaz.