Na začiatok si Kyrgios zaspomínal na zápas proti Britovi v Montreale 2014. Uhral vtedy len štyri hry. „Ako som sa cítil, keď som uhral len štyri hry? Doslova som cítil, ako by som v ten deň nevedel, čo je tenis. Už po prvých štyroch hrách som chcel zápas zabaliť,“ priznal Kyrgios.

Murray sa pri tom všetko usmieval a Kyrgios si odpíjal z pohára s červeným nápojom. „Koľko si už toho vypil?,“ pýtal sa Murray. „Asi toľko, koľko hier si mi dovolil uhrať na Wimbledone, približne šesť,“ pohotovo reagoval Austrálčan. V skutočnosti vyhral 10 gemov.

Nick Kyrgios pri rozhovore s Andym Murraym popíjal.
Nick Kyrgios pri rozhovore s Andym Murraym popíjal.
Zdroj: Instagram

Kyrgios následne neskrýval svoje sympatie k dvojnásobnému wimbledonskému víťazovi. Bol pre neho totiž jeden z najťažších hráčov, za čo hovorí aj štatistika vzájomných zápasov. Zo šiestich vyhral len jeden. „Mohol si mať jednu z najväčších kariér v histórii tenisu. Povedal som to už mnohokrát. Nie preto, aby som vyvolal kontroverziu, ale úprimne. Podľa mňa si lepší ako Djokovič. Ľudia píšu na sociálnych sieťach, že Novak vyhral toľko a toľko. Proti môjmu servisu hral vybíjanú, lebo ho nevedel poriadne vrátiť. Ty si bol na tom lepšie. TO je môj názor,“ vyhlásil Kyrgios. Murray však zostal skromný a k Nickovmu vyhláseniu len poznamenal: „Výsledky však hovoria niečo iné.“

Kyrgios si spomenul aj na Rafaela Nadala, ktorý ho v minulosti označil za ze neúctivého a Krygios zas Španiela, ktorý nedokáže prehrávať. „Nadala som porazil. Je naozaj dobrý. Presvedčivo som ho porazil na Wimbledone (2014), tak som myslel, že aj proti tebe tam budem mať šancu,“ povedal Kyrgios. Murray priznal, že pri ich wimbledonskom zápase v roku 2016 od neho čakal viac. „Aj ja som mal väčšie očakávania. Keď si však vrátil moje podanie, ktoré Rafa nedokázal, tak som mal problémy,“ priznal Kyrgios.