Polášek s Dodigom ťažili v prvom sete z dobrého podania, v druhom sa však ich súperi vzchopili. "V prvom sete sme hrali dobre. Mali sme možno 90-percentú úspešnosť prvého podania, vtedy sa hrá samozrejme ľahko. V druhom sa však zlepšili zrazu im všetko prešlo a dostali sa do hry. My sme však bojovali a napokon nám to vyšlo, za čo som rád," zhodnotil Polášek finále pre TASR.

Ten bol spokojný aj s celkovým vystúpením na turnaji. "S naším výkonom sme naozaj spokojní. V uplynulých desiatich dňoch sme tvrdo trénovali a v Číne sme boli už týždeň pred turnajom, takže sme boli pripravení. Cesta za víťazstvom bola náročná, zdolali sme silných súperov, vrátane singlových špecialistov Dominica Thiema s Fabiom Fogninim. Nebolo to o jedinom zápase, predviedli sme štyri dobré výkony za sebou," povedal Polášek na webe ATP.  

Filip Polášek a Ivan Dodig.
Filip Polášek a Ivan Dodig.
Zdroj: getty images

Polášek s Dodigom majú dobrú formu a nie je vylúčené, že sa im podarí prebojovať aj na záverečný Turnaj majstrov. Na ňom sa zúčastní najlepších osem najlepších dvojíc zo svetového renkingu, pričom kvalifikačnú istotu majú iba Juan Sebastian Cabal s Robertom Farahom. Na postupové priečky stráca Polášek 200 bodov.

"Tento rok ide iba sedem tímov, keďže Cabal a Farah majú istotu. Medzi takými piatimi je to veľmi vyrovnané. My sa však na to nejako extra nesústredíme. Zameriavame sa na veci, ktoré môžme ovplyvniť, teda na výkony v jednotlivých zápasoch. Ak budú dostatočné a vyhráme pár zápasov na tých správnych turnajoch, môže sa nám podariť postúpiť na Turnaj majstrov, ale neupíname sa k tomu," povedal pre TASR Polášek.