Djokovič a Vajda sa rozišli už na jeseň 2021, ale oficiálne to oznámili až 1. marca s poznatkom, že spoluprácu rozviazali na finále ATP v Turíne. Daniel Muksch, ktorý píše knihu „Novak Djokovič – život vo vojne“ v nedávnom rozhovore porozprával niekoľko tajomstiev zo života tenistu. Dotkol sa aj citlivej témy očkovania, ktoré svetová jednotka odmieta.

„Vyvolala to rozruch, keď som pre Servus TV povedal, že Djokovič zvažuje očkovanie. Ľudia na Twittri zošaleli a hovorili, že to Novak nikdy neurobí. O dva týždne v rozhovore pre BBC Djokovič uviedol, že sa nenechá zaočkovať a radšej sa vzdá turnaja,“ vyhlásil pre First Sportz Muksch a dodal: „Viem, že to bol jeden z dôvodov, prečo sa Novak a Vajda rozišli. Búrlivo o tom diskutovali a Vajda sa na problematiku očkovania pozeral inak. Dôrazne mu odporučil, aby sa dal zaočkovať.“

Momentálne sa vo svete uvoľňujú opatrenia namierené proti zníženiu nákazy koronavírusom. Hrozby z minulosti, že nezaočkovaných nepustia na turnaje, sa nenapĺňajú. Djokovič tak nemusí opakovať kauzu z Australian Open.