V piatok sa však objavili prvé fotografie Pchengovej na ktorých je vidieť, ako wimbledonská šampiónka vo štvorhre relaxuje doma so svojou mačkou. "Šťastný víkend," napísala tenistka v príspevku na sociálnej sieti.

Šéfredaktor Global Times - oficiálneho denníka vládnucej čínskej komunistickej strany - Hu Xijin v sobotu na sieti napísal: "V posledných dňoch zostala z vlastnej vôle vo svojom dome a nechcela byť rušená. Čoskoro sa ukáže na verejnosti a zapojí sa do niektorých aktivít."

Pchengová sa stala prvou osobou v krajine, ktorá vzniesla takéto vážne obvinenie proti jednému z najvyšších politických predstaviteľov. Čínska vládna strana sa k nim doteraz nevyjadrila. Situáciou boli znepokojené viacere hviezdy svetového tenisu a presiahla aj oblasť športu.

Americký prezident Joe Biden povedal, že je touto udalosťou hlboko znepokojený. V piatok vydal Biely dom vyhlásenie, v ktorom vyzval čínske úrady, aby poskytli nezávislí a overiteľný dôkaz o tom, kde sa tenistka nachádza a že je v bezpečí.