Postup platenia tenisových hviezd na rôznych turnajoch existuje už dlho. Ruska Maria Sharapova alebo Švajčiar Roger Federer si zarobili na turnajoch už poriadne peniaze. O tom by sa vám ani len nesnívalo.

Maria Sharapova získala za účasť na turnaji v Štrasburgu 300 000 eur. Vtedy sa jej ešte o víťazstve na Roland Garos ani len nesnívalo. Sharapova sa postupne dostala do povedomia ľudí a získala obrovský fanklub, ktorý prišiel aj s jej úspechmi. Nie vždy je turnaj vyplatený férovo. Za víťazstvo bolo ponúknutých 37 tisíc dolárov, Sharapova však pre svoju popularitu zinkasovala viac.

 

Veľmi štedrí sú aj v Dubaji. Organizátori turnaja štedrosti zaplatili Rogerovi Federerovi a Rafaelovi Nadalovi za návštevu asi milión dolárov. Bolo to pred desiatimi rokmi, keď ešte Novak Djokovič a Andy Murray neboli považovaní za ich konkurentov.

 

Hráči však nemajú dobré vzťahy úplne všade. Preto si turnaje vyberajú sami a niektoré dokonca aj odmietnu. Presné sumy, ktoré na veľkých hviezdnych turnajoch dostanú nie sú úplne známe. O malé peniaze však rozhodne nejde. 

FOTO tenisových hviezd nájdete v galérii TU