Pozrite si premeny Federerovej manželky Mirky vo FOTOGALÉRII

Mirka zohráva v živote Rogera dôležitú úlohu. Kto vie, aká by bola kariéra Federera, keby sa mu do cesty nepriplietla dcéra emigrantov zo Slovenska.

Mirka nebola klasickou polovičkou slávneho športovca, ktorá by sa chválila luxusom a celé dni nič nerobila, len ho čakala doma, kým príde z tréningu alebo zápasu. Ako osobná sekretárka sa stará o harmonogram turnajov, stretnutí so sponzormi i novinármi, zháňa hotely a kupuje letenky. Dokonca sa pustila aj do biznisu. Prvé pokusy však nedopadli dobre...

Vavrincová využila voľno po kariére a začal a vymýšľať, ako viac presláviť a zarobiť na mene Federer. Spolu s Rogerom uviedli na trh parfum „Feel the Touch“, ktorý niesol meno slávneho tenistu. I keď ho verejnosť hodnotila kladne, odborníci z fachu ju odsúdili, ako málo konkurencieschopnú a investíciu označili za predčasnú vzhľadom na to, že Federer nemal vtedy ani 20 rokov. Pokus s kozmetikou sa považuje za najväčšiu a najdrahšiu chybu Fedexa mimo kurtov.

Mirku, ale táto negatívna skúsenosť neodradila a hľadala ďalšie možnosti. Pri komunikácii s novinármi však padla kosa na kameň. Bola to práve ona, kto musel odmietať žurnalistov pri žiadosti o rozhovor s Rogerom. Jej imidžu to vôbec neprospelo a nepomohlo ani to, keď pre novinárov v rokoch 2003 a 2004 zorganizovali po turnaji v Houstone večierok. Na druhej strane musela pravidelne vyvracať skreslené informácie o nej a jej slávnom partnerovi. Mirka je otvorený človek a vždy bola ochotná dať rozhovor , čo sa niekedy zneužívalo. Roger jej zakázal robiť interview. „Je to lepšie. Takto si aspoň trochu viac ustrážime naše súkromie,“ vysvetlil.
Pani Federerová pre kariéru svojho manžela veľa obetovala, ale dokázala si aj dupnúť. Napríklad, keď usúdila, že Rogerovi zaberá veľa času Davis Cup. Práve ona ho mala presvedčiť aby na jeseň 2010 necestoval do Kazachstanu. Tam Švajčiari utrpeli hanebnú prehru a vypadli zo Svetovej skupiny. Mirka riadi všetko mimo tenisových dvorcov. Rozhoduje o spoločenských akciách, na ktorých sa zúčastnia a aj o dovolenkovej destinácii. Rodák z Bazileja jej v tomto smere úplne verí.

Ako Mona Líza

„Som veľkým dlžníkom mojej manželky. Bez Mirkinej podpory by som už dávno skončil s tenisom. Pred pár rokmi sme mali veľmi úprimný rozhovor o tom, či sa jej páči to, čo robím. Som rád, že ma podporuje a berie zodpovednosť za starostlivosť o naše deti. Bez Mirky by nebol môj život taký úspešný,“ vyhlásil po 20. grand slame Federer.

Keďže dcéra slovenských rodičov už viac ako 10 rokov neposkytla žiadny rozhovor, tak v očiach tenisových priaznivcov je veľmi záhadnou ženou. Prirovnávajú ju k obrazu Leonarda da Vinciho Mona Líza. Každý pozná jej tvár, ale niekto nevie, čo hovorí. Aj Federerová fandí manželovi v lóži, chodí do spoločnosti, s deťmi na prechádzky, ale v skutočnosti mlčí. Dokonca nie je aktívna ani na sociálnych sieťach. To ju robí ešte tajomnejšou, nepochopiteľnejšou a zaujímavejšou. V roku 2017 bola podľa Googlu najvyhľadávanejšou ženou vo Švajčiarsku.

Pozrite si premeny Federerovej manželky Mirky vo FOTOGALÉRII