Pozrite si najlepšie vtipy o Cibulkovej TU

Cibulkovú zaočkovali v Univerzitnej nemocnici v Bratislave na Kramároch, ako prvý informoval Denník N. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Eva Kliská, jeden z pracovníkov vakcinačného centra neoprávnene doplnil Cibulkovú do oficiálneho zoznamu, v ktorom sú iba zdravotníci, pracovníci kritickej infraštruktúry a iné skupiny, ktoré určilo ministerstvo zdravotníctva. Pracovník vakcinačného centra, ktorý Cibulkovú prednostne zaočkoval, podľa riaditeľky nemocnice Renáty Vandriakovej porušil pravidlá očkovacieho procesu a už sa nebude podieľať na vakcinácii.

Na celý prípad reagovala aj samotná Cibulková, ktorá vydala stanovisko. „Je mi veľmi ľúto,  že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila. Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí, vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú,“ uviedla bývalá tenistka.

Na svojom facebooku na prípad, ktorý je momentálne témou číslo jeden na internete, zareagoval aj premiér. „Slovensko je európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám. Zároveň platí, že mimoriadne veľký pomer ľudí sa z rôznych dôvodov zaočkovať nechystá, čo bude znamenať dlhodobú potrebu opatrení a zbytočného strádania všetkých. Ak strádanie chceme čo najviac umenšiť, potrebujeme úprimne presvedčiť čo najviac ľudí. Uznávam, že potrebuje k tomu aj kampaň, kde vystúpi XY ľudí, ktorým dôverujú rôzne skupiny ľudí. A osobným príkladom presvedčia ďalších a ďalších. Dominika Cibulková bola na takú kampaň “ako stvorená”. Bohužiaľ, nevydalo. Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo, je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť,“ napísal Matovič na facebooku a dodal:

„Budem vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia. Rovnako očakávam od MZ jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky, z ktorých bude každému jasné, kedy kto má na očkovanie nárok. Ešte inak - nemám problém, ak denne popri tisíckach zaočkovaných ľudí podľa poradovníka budú verejne zaočkovaní 3-4 verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi. Ešte ešte inak - robiť to tajne nie je fér, urobiť to verejne je propagácia dobrej veci. Robme dobré veci.“

Cibulkovú si za očkovanie podal internet. Pozrite si jej najlepšie vtipy vo FOTOGALÉRII!