Pustila si doslova hubu na špacír. Kedysi patrila medzi juniorskú svetovú špičku a snažila sa ako mnohé ostatné dievčatá prebojovať do svetovej stovky. No nie vždy to výjde. Ako vníma dievčatá v rebríčku medzi miestom 200 až 500? „Je to naháňanie sa z lietadla do lietadla a pôsobenie v európskych ligách, kde sa snažia zarobiť na letenku a večná samota. Tak to vyzerá. Tenis sa nedá robiť bez peňazí. Preto hrajú tímové zápasy, kde sa dáva prémia do 1000 euro. Takto prežijú leto a v zime trénujú deti alebo nerobia nič,“ prezradila. „Sú tak unavené, že pol roka sa dávajú dokopy. Špeciálnou kategóriou sú francúzske Prize Money, kde to hraničí s prostitúciou,“ tvrdí.

Ako je to možné? „Dievčatá správajú u sponzorov a agentov, aby ušetrili a myslia si, že je to dočasné. Ale skutočnosť je taká, že to robia už osem rokov, keďže nič iné nevedia. A pomoci niet, pretože rodičia minuli všetky peniaze na ich tenis. Na instagram si potom dajú fotku s croissantíkom pri východe slnka, no s exotikou to nič nemá spoločné,“ povedala.

„Niekedy nespia aj 24 hodín, pretože sa musia premiestniť z jedného bodu Francúzska do druhého. Ak nie je domáca, väčšinou to dohadzuje nemenovaný agent. Sekundu ako prehrá zápas, jej dôjde sms-ka, kedy jej ide vlak na ďalší turnaj...Celé je to zvláštne. Agent má svoje obľúbenkyne a nevylučujem, že táto obľúbenosť je na základe sexuálnych sympatií,“ uzavrela.