Stále aktívny tenista a špecialista na štvorhru je momentálne členom výkonného výboru Slovenského teinsového zväzu ako zástupca hráčov. Teraz však tvrdí, že je čas na zmenu.

„Chodil som na výkonný výbor, viem, ako to tam celé funguje. Neviem, či mám byť otvorený alebo nie. Nechcem kritizovať, ale keď som tam niečo povedal, bola to len one man show. Nemal som nejaké kompetencie niečo zmeniť, keď som išiel s vlastným názorom proti ľuďom tam, hneď ma posadili späť na stoličku,“ povedal Zelenay novinárom na tlačovej konferencii.

Tenista, ktorý tento rok oslávi štyridsať rokov, tvrdí, že spôsob, akým momentálne funguje výkonný výbor, nie je správny.

„Bolo by fajn to zmeniť a spraviť tak, aby sme všetci diskutovali a snažili sa pomôcť slovenskému tenisu. Nie je to len o jednom projekte a o jednom človeku. Každý môže mať nejaký nápad, každý môže prísť s nejakým projektom a víziou, len o tom treba diskutovať a riešiť to. Nemalo by to byť tak, že len jeden človek má názor a za tým sa musí ísť. Toto pre mňa nie je správna cesta, ktorou by sa mal výkonný výbor uberať. Každý jeden názor by mal byť vypočutý. Toto by tam malo byť, no nie je. Nakoniec som si teda povedal: mám tam tráviť svoj vlastný čas, keď sa tam tak či tak nič nezmení? Radšej budem tráviť čas inde, ako byť tam a nič nezmeniť.“

Zelenay kandiduje za predsedu Západoslovenského tenisového zväzu. Na tlačovej konferencii sa v Kližanovej skupine objavil aj Michal Mertiňák, ktorý kandiduje za predsedu Stredoslovenského tenisového zväzu, a Peter Miklušičák, čerstvý víťaz volieb na predsedu Bratislavského tenisového zväzu.

Kližanova skupina predstavila sedem hlavných bodov, ktoré sú jej cieľom v reforme slovenského tenisu. Zelenay hovoril najmä o zmenách v extralige a v samotných turnajoch.

„Chceli by sme zlepšiť extraligu na Slovensku. Je v týždni, keď sú tri ATP turnaje aj challenger v Ostrave, všetci najlepší hráči idú radšej na turnaje, ako by mali hrávať extraligu. Nie je to pre sponzorov vôbec zaujímavé, navyše, extraliga nemá žiadnu propagáciu. Chceli by sme spraviť aj nejaké menšie ITF turnaje, aby čo najviac mladých hráčov hrávalo na Slovensku a nemuseli cestovať po zahraničí. Jasné, že niektoré krajiny ako Taliansko sú na tom lepšie finančne, ale myslím, že toto je cesta, aby hráči zostávali doma. Všetci vieme, že cestovanie je náročné a vždy je lepšie, keď bude čím viac ITF turnajov na Slovensku a hráči budú mať priestor hrať doma,“ povedal.