Benčičová reprezentuje Švajčiarsko, ale obidvoch rodičov má zo Slovenska. Jej otec je zároveň aj jej tréner a počas zápasov rozdáva rady svojej dcére v slovenčine. Belinda je momentálne na ôsmej priečke rebríčka WTA, ale bola už aj štvrtá. Na kurtoch zarobila už viac ako osem miliónov dolárov pred zdanením. Časť peňazí sa rozhodla investovať do nehnuteľnosti v hlavnom meste, ktorá sa stala jej hniezdočkom lásky s kondičným trénerom Martinom Hromkovičom. Teraz jej to prišlo vhod.

Po prerušení tenisovej sezóny odišli jej rodičia do Švajčiarska. Onanabrala smer Slovensko. „S Martinom sme sa rozhodli ísť do Bratislavy, inak by sme boli dlho od seba. Je aj môj kondičný tréner. Musím pod jeho vedením trénovať hlavne teraz, keď nie sú turnaje,“ priznal pre Blick.ch Benčičová.

Švajčiarka si pochvaľuje opatrenia, ktoré sa na Slovensku zaviedli v boji proti koronavírusu. Dodržiava ich aj ona. Dokonca nenavštívila ani starých rodičov. „Žijú hodinu cesty z Bratislavy a je lepšie, ak sa teraz s nimi nestretnem. Ak sa situácia zlepší, tak sa u nej zastavím,“ vyhlásila.

 „Začala som variť aj piecť. Od tety som dostala obrázky a snažím sa ich vymaľovať farbami a pozerám veľa seriálov,“ opísala Benčičová, čo vypĺňa jej deň okrem tenisových tréningov. Do Švajčiarska sa chystá až keď sa uvoľnia opatrenia. Smutno je jej za rodičmi aj psom.  Benčičovej jediným útočiskom zostáva dom na Kolibe, ktorý si pomaly s priateľom Martinom zariaďuje. Ako to v honosnej vile vyzerá, si pozrite vo FOTOGALÉRII!