Finále Australian Open sa nieslo v nervóznom duchu a Djokovič sa dostal do konfliktu s domácimi divákmi i rozhodcom. „Sedemnásobný šampión Austrálie hrá na centrálnom kurte, kde nikdy neprehral, s nejakým Rakúšanom a oni fandia jemu. Predstavte si, ako si Novaka nevážia. Proste neuveriteľné, ale takto to chodí všade. V Londýne, v New Yorku, v Paríži je to trochu lepšie, ale napríklad Madrid je rovnako zlý," povedal nahnevane Srdjan Djokovič.

Svojrázny rodič má na dôvod Novakovej menšej obľúbenosti v niektorých krajiních svoje jasné vystvetlenie. „V západnom svete si všetci myslia, že sú vyššou rasou, ale tak tomu nie je. Novak je chlapec zo Srbska a keď raz skončí, vráti sa tam. Bude žiť vo svojej zemi a svojom meste ako najlepší tenista histórie," dodal hrdo tenistov otec.

Srdjan Djokovič sprevádza a podporuje svojho syna počas celej tenisovej kariéry. V minulosti chodieval dokonca na Novakove zápasy v tričku s jeho podobizňou a niekoľkokát sa slovne obul aj do jeho najväčších rivalov ako sú Roger Federer či Rafael Nadal.