Bývalá slovenská tenistka trénovala v minulosti v Bollettieriho slávnej akadémii na Floride. „Nikdy nezabudnem na deň, keď sa Nick spýtal mojich rodičov, či súhlasia s tým, aby sa stal mojím trénerom. Mala som dvanásť rokov a môj život sa vtedy poriadne zmenil,“ zaspomínala Hantuchová na zosnulého trénera na instagrame.

„Uvedomila som si, že priekopník trénerského sveta a jeden z najväčších ľudí v histórii tenisu veril mojej hre a veril vo mňa viac, akoby som kedy v seba verila ja, a to ma šokovalo.“

Najväčšie hviezdy, ktoré trénoval Bollettieri:

Andre Agassi
Daniela Hantuchová
Jim Courier
Monica Selešová
Maria Šarapovová
Anna Kurnikovová
Serena a Venus Williamsové
Mary Pierceová
Tommy Haas

To však nebolo všetko, čím Bollettieri šokoval Hantuchovú. Ako odhalila bývalá tenistka, Američan ju trénoval a skúšal nielen fyzicky, ale aj psychicky. „Ďalšia vec, ktorá ma šokovala, bolo, že Nick ma nútil chodiť s ním do posilňovne a cvičiť v nej každé ráno od 4:20 ráno, len aby videl, ako veľmi to skutočne chcem. Tých štyridsať extra minút predtým, ako akadémia o piatej ráno oficiálne otvorila, ma prinútilo uvedomiť si, že ak chceme v živote dosiahnuť niečo navyše, musíme vynaložiť extra úsilie,“ píše Hantuchová.

Bollettieri bol pre našu tenistku nielen tréner, ale aj mentor a kreoval ju aj po mentálnej stránke. „Drahý Nick, učil si ma, že na kurte aj v živote hovoria činy hlasnejšie ako slová a treba mať disciplínu a odhodlanie vo všetkom, čo robíme. Tak sa snažím žiť každý jeden deň. Nielenže si o tom hovoril, ale išiel si príkladom. Bol si prvý a posledný človek, ktorý prichádzal do akadémie a odchádzal z nej,“ znejú úprimné slová Hantuchovej, ktorá je vďačná zosnulému Bollettierimu, že sa mohla nazývať jeho hráčkou žiačkou.

„Prinútil si nás všetkých, ktorých si trénoval, prinášať tie najlepšie verzie samých seba, kedykoľvek sme vedeli, že sa na nás pozeráš. Nikdy si neakceptoval menej ako náš najlepší výkon. Odteraz budeš robiť to isté, ale z iného miesta. Všetkým nám tu dole budeš chýbať a budeme naďalej rešpektovať tvoj odkaz.“