Prsteň za milión si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!

Takmer päť hodín bojoval Federer s víťazom Novakom Djokovičom, kým prehral svoje štvrté wimbledonské finále. Takmer päť hodín prežívala muky na tribúne jeho manželka Mirka. Kamera si ju našla niekoľkokrát - smutnú, nahnevanú i veselú. Pri jednom zábere sa zastavil aj komentátor BBC Andrew Castle a poznamenal: „Mirkin prsteň nevyzerá ako obyčajná bižutéria.“ Ihneď o začali fanúšikovia kritizovať, že by sa mal viac starať o hru ako o prstene.

Lenže veľký prsteň, ktorý už niekoľko rokov nosí Mirka na prstenníku ľavej ruky, nedáva spávať nielen Andrewovi. Švajčiarsky blick.ch oslovil špecialistu na klenoty a zisťoval, koľko môže stáť prsteň pani Federerovej.

„Prsteň je exkluzívny a na prvý pohľad by sme mohli povedať, že je to „emerald cut“ s exotickým nádychom. Ťažké je určiť aj veľkosť, pretože nepoznám rozmery prsta pani Federerovej,“ priznal Lazar Cebbar, majiteľ zlatníctva v Zurichu.

„Odhadujem, že hlavný kameň je veľký 7 karátov, možno aj viac. Tieto diamanty sú veľmi čisté. Takže kvalita by mohla byť takmer tá najlepšia VS1 alebo VVS“ povedal Cebbar. Pre laika by sa sedem karatov mohlo rovnať veľkosti od sedem po 8 milimetrov. A to už je poradny šuter.

Parametrami spĺňa Mirkin prsteň kritéria kráľovien a princezien a ani cena nie je výnimkou. „Cena by sa mohla vyšplhať nad 500-tisíc eur, nebol by som však prekvapený, ak by jej prsteň mal hodnotu aj milión. V každom prípade je to vzácny kúsok, hlavne v tejto čistote,“ zakončil Cebbar.

Rodáčka z Bojníc má, pravdepodobne, vycibrený vkus na šperky. Jej otec totiž po emigrácii do Švajčiarska rozbehol celkom úspešné klenotníctvo. Dokonca sa traduje legenda, že rodičia Mirky darovali legendárnej tenistke Martine Navrátilovej náušnice vlastnej výroby ako poďakovanie za tréning s ich dcérou. 

Prsteň za milión si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!