Ešte pred rokom vážila bývalá svetová štvorka 120 kilogramov a ledva sa pohla. Pod nárast váhy mohlo obmedzenie pohybu po kariéry či problémy so štítnou žľazou. Tak ako na kurte, tak ani teraz sa nevzdala. Zvýšila pohyb, zmenila jedálniček a jej telo sa odmenilo.

Teraz je Austrálčanka so srbskými koreňmi v špičkovej forme. Za polroka sa jej podarilo dostať na 60 kilogramov. Toľko mala, keď bola aktívnou hráčkou. Teraz svoje nové ja ukazuje na dovolenke pri Jadranskom mori. Môže za to hlavne jej priateľ TIn. „Bol pri mne v tých najťažších časoch. Aj keď som rozmýšľala nad samovraždou,“ priznala.

Šokujúcu premenu bývalej tenistky si pozrite TU!

Lenže vzťah Jeleny s chorvátskym tenisovým trénerom nenašiel pochopenie u jej otca, ktorý sa netají tým, že ako Srb bojoval proti Chorvátom. „Keď sa objavili prvé informácie o randení Tinom Bikičom, tak mi do pár hodín volal otec. Povedal mi, že to bolo to najhoršie, čo som mohla urobiť. Radšej by ma videl po boku teroristu ako Chorváta,“ opísala Dokičová bláznenie otca, ktorý pridal ešte štipľavú sms-ku: „Nie si nič iné ako ku*va zradila si ma. Si smradľavá hrozná ku*va. Dala si sa do kopy s nepriateľom, hanbím sa za teba!“

Otec Jeleny Dokičovej Damir ju v detstve týral.
Otec Jeleny Dokičovej Damir ju v detstve týral.
Zdroj: Getty Images

Podľa autobiografie bola Jelena zvyknutá na takéto správanie svojho otca. Bol to jej prvý tréner a užila si s ním svoje. „Trestal ma koženým opaskom, bičoval ma ním, keď som odohrala zlú loptičku, alebo mi kopal do nôh špicatými topánkami. Mala som podliatiny, niekedy som silno krvácala. Pľul mi do tváre, ťahal ma za vlasy a za uši, nechal ma ležať krvavú na zemi. Najviac ma ako dospievajúce dievča ranilo, keď na mňa dennodenne kričal, že som šľapka a ku*va. Keď máte 11-12 rokov a počujete také hnusné veci…,“ opísal v autobiografii Dokičová, ktorá pred vojnou ušla spolu s rodičmi do Austrálie.