FOTO Osakovej a ďaľších odhalených športovkýn nájdete TU!

Osaková je jednou z troch tvárí vydania Sports Illustrated pre rok 2021. Okrem nej sa na titulke objaví aj americká raperka Megan Thee Stallion a transrodová modelka Leyna Bloom. Na to, na čo boli fanúšikovia tohto magazínu zvyknutí, ide o netradičnú trojicu. Športových fanúšikov najviac zaujala súčasná svetová dvojka Naomi Osaková. 

Japonská tenistka s exotickým vzhľadom na domácej olympiáde už o pár dní zabojuje o zlatú medailu, no predtým si ešte stihla vyskúšať netradičnú rolu modelky. Na plážach v kalifornskom Malibu sa predviedla v rôznych pózach a na jednej z fotografií ju zahaľuje len premočená plachta, ktorá zakrýva to najnutnejšie. Pri všetkej úcte, Osaková nepatrí medzi najkrajšie športovkyne súčasnosti, pričom v minulosti sa na stránkach Sports Illustrated objavovali mená a krásky ako Caroline Wozniacká, Eugenie Bouchardová, Lindsey Vonnová a v roku 2009 dokonca aj Slovenka Daniela Hantuchová. 

Doba sa však mení a do popredia okrem krásy vystupujú aj rôzne aspekty, nielen to povrchné. Výber Osakovej pre rok 2021 priblížil šéfredaktor prestížneho magazínu MJ Day. „Na Naomi nás priťahuje jej vášeň, sila a koncentrácia neustále prelamovať bariéry, pokiaľ ide o rovnosť, sociálnu spravodlivosť a duševné zdravie. Svojím celým srdcom je odhodlaná dosiahnuť aj nemožné, čo sa jej už viackrát podarilo,“ uviedol, prečo sa rozhodli zvýrazniť krivky Osakovej prostredníctvom fotoobjektívu.