Nadal dostal pred štvrťfinálovým duelom s Alexandrom Zverevom, ktorý prekvapujúco prehral v dvoch setoch zhodne 4:6, odkaz od jedného fanúšika na Twitteri. Napísal ho vnuk 95-ročnej Manuely, pre ktorú to bol veľký deň. „Dnes si moja 95-ročná babka splní sen, pretože ťa uvidí hrať. Trpí Alzheimerovou chorobou a povedala mi, že predtým, ako zabudne, čo pre ňu znamenáš spolu s tenisom, chce ťa vidieť naživo. Verím, že si tento deň užije tak, ako si to užívam aj ja,“ napísal Carlos Carrizosa.

V tomto prípade sa ukázala sila sociálnych médií, pretože Carlos a ani jeho babka netušili, čo bude po Nadalovom zápase so Zverevom nasledovať. Manuela si zblízka mohla vychutnať svoj idol, keďže sedela hneď pri kurte. Hoci Rafa do semifinále nepostúpil, jeho verná fanúšička nesmútila, práve naopak, dostala príležitosť sa svojím idolom stretnúť zoči-voči v priestoroch štadióna. 

Manuela na jedného z najlepších tenistov histórie trpezlivo čakala pri šatniach a po chvíli sa pri nej 20-násobný grandslamový šampión pristavil, aby si pokecali. Čiperná babička tak mala určite obrovskú radosť, že mohla svoj vzor vidieť nielen naživo, ale dokonca sa s ním porozprávať. Ostáva veriť, že jej aj napriek ťažkému ochoreniu zostanú spomienky zo stretnutia s Nadalom v živej pamäti čo najdlhšie.