Ste Belindin priateľ a zároveň aj kondičný tréner. Ako by ste zhodnotili jej prvé zápasy po niekoľkomesačnej prestávke spôsobenej koronavírusom?

- Ide to od zápasu k zápasu lepšie. Prvý duel v pondelok s Annou Karolínou Schmiedlovou bol skvelý, ale po troch mesiacoch bolo na začiatku cítiť, že to bolo miestami opatrné a neisté. Belinda sa však do toho postupne dostala a vydržala kondične. V piatok proti Tereze Mihalíkovej bolo vidieť, že sa neustále zlepšuje, hoci netrénujeme tak ako v turnajovom období. Myslím si však, že nestratila nič.

V akom režime ste fungovali, keďže neboli žiadne turnaje?

- Doma sme si spravili plán. Neprestávali sme trénovať a udržiavali sme sa kondične. Keď nehráte, je dôležité, aby ste sa hýbali. Po príchode na Slovensko sme si tri dni oddýchli. Dva týždne sme nemali kam ísť, výhoda bola to, že sme boli v dome, ale mali sme normálny režim. Ráno, keď boli ešte ulice prázdne, sme si šli zabehať a potom sme mali silový tréning. Trénovali sme dvakrát denne a keď sa opatrenia uvoľnili, tak sme sa dostali aj do ulíc. Začali sme trochu s tenisom, ale podstatné z toho celého bolo to, že sme mali režim, ktorého sme sa držali.

Museli ste Belindu do trénovania nútiť, hoci sa nemohlo hrať ani trénovať? 

- Vôbec, na nej je skvelé to, že v tomto smere ju do ničoho netreba nútiť. Je to človek, ktorý chce a ide sa za tým. Ani raz som jej nemusel povedať, aby pridala, skôr naopak, aby trochu zvoľnila.