Ako prvý oznámil kandidatúru bývalý tenista a v súčasnosti poslanec NR SR Ján Krošlák. Druhým oficiálnym kandidátom je bývalý dlhoročný daviscupový kapitán Miloslav Mečíř starší. Svojho kandidáta zrejme postaví aj skupina okolo Martina Kližana. Tá na utorkovej tlačovej konferencii oznámila svojich kandidátov na predsedov regionálnych tenisových zväzov. Za predsedu Západoslovenského tenisového zväzu bude kandidovať Igor Zelenay, Stredoslovenský tenisový zväz chce riadiť Michal Mertiňák.

Kandidáta na predsedu STZ, ktorého postavia, resp. podporia, však „kližanovci“ zatiaľ taja. „Čakáme na výsledky krajských volieb vo zvyšných troch krajoch, podľa výsledkov sa rozhodneme, kto bude vhodný kandidát. Čakáme do poslednej možnej chvíle, pretože vidíme, aká kritika a antikampaň sa spustila po bratislavských voľbách na moju osobu. Pokiaľ by meno kandidáta vedeli naši súperi už teraz, antikampaň by sa na neho spustila už teraz,“ povedal čerstvý predseda Bratislavského tenisového zväzu Peter Miklušičák.

Podľa našich informácií sa v tenisových kuloároch šepká o tom, že by mohol na prezidenta STZ kandidovať aj Marián Vajda, čo by bolo ďalšie extrémne silné meno popri Mečířovi s Krošlákom. Bývalý tréner Novaka Djokoviča však pre Šport24.sk poskytol jasné a stručné stanovisko, ktoré vylučuje jeho možnú kandidatúru za šéfa slovenského tenisu. "Nie, nechystám sa kandidovať. Nie je to pravda," napísal nám Vajda v správe.

Boj v Bratislave

V celej situácii netreba opomenúť ani voľby na predsedu Bratislavského tenisového zväzu, v ktorých vyhral Peter Miklušičák. Miloslav Mečíř na stránke STZ hovoril o zmanipulovaní volieb, keďže podľa neho si viaceré kluby prihlásili nereálny počet družstiev, ktorý nezodpovedá počtu registrovaných hráčov v klube a pridal aj ďalšie výhrady k regulérnosti. „Vyzývam všetky kluby registrované v STZ, aby sa osobne zúčastnili na regionálnych konferenciách STZ a nedávali splnomocnenia skupine ľudí okolo Martina Kližana, ktorá nerešpektuje základné demokratické princípy a morálne hodnoty našej organizácie,“ napísal Mečíř.