Tri bývalé tenisové osobnosti sa chystajú preraziť v komunálnych voľbách v Bratislave. Romana Tabák sa chystá kandidovať v Starom Meste (hovorí sa o kandidatúre za poslankyňu aj starostku), Martin Kližan kandiduje za starostu Petržalky a Ján Krošlák kandiduje za starostu Karlovej Vsi.

Ako uvádza Plus 7 dní, Kližan sa od kandidatúry Tabák a Krošláka dištancuje. „Nerád som spájaný s týmito ľuďmi, pretože tak, ako verejnosť vníma ich aktivitu, ju vnímam takisto. A hanbím sa len za to, že som tenista,“ cituje spomínaný týždenník Kližana.

Podobne ostré slová poslal bývalým tenistom aj Krošlák. „Keď som sa dozvedel, že Tabák ide na Staré Mesto a Kližan na Petržalku, povedal som si - chlapci, ja od toho idem preč, je toho veľa. Pomyslel som si, že nás všetci budú spájať, že tenisti sa zbláznili a dohodli sa. No potom som si povedal, že ma to nemôže odradiť,“ tvrdí Krošlák.

Najmä jeho bývalá kolegyňa z OĽaNO mu zrejme poriadne leží v žalúdku. „S Tabák a Kližanom nechcem mať nič spoločné. Hlavne s Tabák, lebo to, čo predvádza v parlamente, je len jedna veľká hanba, ktorú robí tenisu.“

Krošlákove slová sa dočkali reakcie od bývalej tenistky. Tabák na ne zareagovala na instagrame a nebrala si servítku pred ústa. „Janko, ty primitív. Keby som ťa nezavolala do politiky, doteraz si v SaS na stom mieste a hráš squash so Sulíkom. Asi ti prekáža, že som mala viac hlasov a aj viac zákonov mi prešlo. Začni makať a aj tebe sa bude dariť. Keď dokončíme Zemník pre kanoistov, môžeš sa prísť so mnou odfotiť,“ napísala Tabák na sociálnej sieti.

Extenistka, ktorá sa s Krošlákom opäť stretla v Sme rodina, mu pripomenula zahraničnú cestu do Azerbajdžanu spolu s ostatnými politikmi, kde si okrem iného vychutnali aj preteky Formuly 1. „Hanbu si robil v Azerbajdžane ty, ale koho by si ty zaujímal, aby to spomenuli,“ dodala štipľavo Tabák.