Každý z troch kandidátov má svoje predstavy o tom, kam by chcel posunúť slovenský tenis. Za najväčšie meno sa považuje práve Mečíř, ktorý je olympijským víťazom a jednou z najväčších legiend nášho tenisu. Doterajší prezident Macko sa vzdal svojej kandidatúry práve v jeho prospech. „Chcel som podporiť zväz, ktorý funguje transparentne, čestne a v rámci zákona, medzi klubmi a hráčmi sú dobré vzťahy,“ priznal Mečíř, prečo sa rozhodol kandidovať.

Bývalý tenista Martin Kližan je najväčším vyzývateľom Mečířa. „Naším hlavným kľúčom je, aby sa tenis na Slovensku opäť oživil a aby sa oživil klubový život. Aby sme tu mali opäť veľkú a širokú základňu mladých tenistov a tenistiek,“ povedal Kližan, ktorého za kandidáta navrhol predseda Bratislavského tenisového zväzu Peter Miklušičák.

A ako vyzerá situácia pred voľbami v iných regiónoch? Vyzerá to tak, že najväčšiu podporu má práve Mečíř. „Nechali sme každému voľný mandát, ako má hlasovať. Pre nás je ale asi najprijateľnejšie riešenie zvolenie Miloša Mečířa. Zmeny v našom tenisu sú určite nevyhnutné, ale zhodli sme sa na tom, že ich musíme robiť postupne. Nechceme spraviť palácový prevrat,“ povedal predseda Západoslovenského tenisového zväzu Milan Kyseľ. Aj šéf Stredoslovenského tenisového zväzu Michal Varmus priznal, že majú svojho favorita. „Mali sme stretnutie s kandidátmi. U nás panuje jednota, ako budeme hlasovať, ale nechcem nič predbiehať, je to citlivé,“ povedal pre Šport24.sk. Jasno o kandidátovi majú aj na východe. „Výkonný výbor Východoslovenského tenisového zväzu deklaroval, že bude hlasovať za pána Mečířa. Má skúseností zo všetkých oblastí tenisového života,“ prezradil predseda VsTZ Vavrinec Sedlák.