Pred pár dňami Rakúšan Dominic Thiem ostro kritizoval akt solidarity voči hráčom, ktorí v kariére nezarobili dostatok a teraz bez turnajov živoria. „Nech si poradia sami. Mnohí z nich ani nie sú profesionáli,“ odkázal Thiem. Pridal sa k nemu ďalší hráč. Barrettini to nepovedal takto na priamo, ale svojimi peniazmi by pomohol inak.

„Zavolal som Novakovi a vysvetlil som mu, že mám iné priority. Chcem radšej pomôcť rodinám, ktoré postihla koronakríza, pretože to potrebujú viac,“ priznal Talian a dodal: „V žiadnom profesionálnom športe by hráči nemali finančne pomáhať súperom. Toto majú robiť zodpovedné orgány. V našom prípade ATP, WTA a ITF. Organizujú turnaje a my sa na nich zúčastňujeme, tak musia zdieľať aj naše problémy. Keď som hovoril s Djokovičom, tak ma uistil, že finančné dary netreba. Darovanie je len na dobrovoľnej báze.“

Srbská svetová jednotka navrhla, aby sa hráči z TOP 100 na svete vo dvojhre a TOP 20 vo štvorhre poskladali do fondu, Samozrejme, nebolo by to od každého rovnako ale odstupňovane. Napríklad päť najlepších by zaplatilo 30-tisíc eur.