Rozpovedal sa o ňom v rozhovore pre argentínske noviny Olé. „Stretli sme sa v roku 2008, keď Novak ešte nebol svetová jednotka. Bolo to pre mňa privilégium, pretože som cítil dotyk Boha, bolo to neuveriteľné. Bola to moja najlepšia spomienka na Diega,“ povedal Vajda v spomínanom rozhovore.

Djokovič sa prvýkrát stal jednotkou svetového rebríčka v roku 2011, dovtedy bola táto pozícia pod nadvládou dvojice Roger Federer – Rafael Nadal. „Zbadal som Maradonu v Abú Zabí, keď som trénoval s Novakom, strávili sme spolu pekný deň. Diego mi povedal: tréner, budeš trénovať svetovú jednotku,“ odhalil Vajda zaujímavú predpoveď argentínskej legendy, ktorá sa napokon vyplnila. Djokovič strávil na tenisovom tróne dokopy 376 týždňov, čo je jednozačne najviac v histórii.

„Na svoj instagram neuverejňujem veľa fotiek, ale keď Diego zomrel, dal som tam našu spoločnú,“ dodal slovenský tréner.

S Maradonom mal dobrý vzťah aj spomínaný Djokovič, na Turnaji majstrov v Londýne v roku 2010 mu „božský Diego“ fandil dokonca priamo na tribúne. „Ďakujem, že ste prišli, je mi veľkou cťou mať vás pri sebe. Keď Diego prišiel v polovici prvého setu, rozmýšľal som, či hrať rukami alebo nohami,“ žartoval vtedy srbský tenista.

Djokovič chcel menší tím

Vajda takmer pred rokom ukončil spoluprácu s Djokovičom a pre Olé odhalil, okrem iného, okolnosti rozchodu. „Novak sa rozhodol hrať ešte menej turnajov a rozhodol sa mať menší trénerský tím. Goran Ivaniševič bol číslo jeden,“ opísal Vajda a jedným dychom dodal, že so svojím bývalým zverencom má stále výborný vzťah. „Strávili sme spolu pätnásť rokov, koniec spolupráce bol pre nás oboch emotívny. Život však ide ďalej. Ja som v pohode, Novak je v pohode, tak to má byť.“