Naposledy sa Krošlák pustil do prerábky terasy pred svojím domom, ktorý má vo Vojke neďaleko Bratislavy. „Pôvodne bola drevená, no začala sa už rozlepovať a postupne rozpadať. Nechcelo sa mi ju dokola opravovať a natierať, a preto som sa rozhodol, že ten priestor vybetónujem a položím naň koberec s umelou trávou. Na 37 štvorcových metrov som potreboval tri a pol kubíka betónu,“ vyratúval bývalý tenista.

Aj vďaka tomu, že rodákovi z Bratislavy pomáhali pri betónovaní dvaja susedia, na konci víkendu mohol pokojne skonštatovať: Hotovo! „V prvý deň sme si všetko vymerali, nastavili a pripravili, aby sme sa na druhý deň pustili do práce. Hoci sme všetci traja v tomto fachu amatéri, ako-také skúsenosti sme s touto robotou už mali a najmä sme mali veľa odpozorovaného od ozajstných murárov. Asi aj preto som s konečným výsledkom nadmieru spokojný,“ pokračoval Ján Krošlák.

Okolo domu si svojpomocne urobil aj mnoho ďalších vecí. „Či už to bola závlaha, položenie trávnika, sadenie stromov alebo strihanie viniča. Za tých desať rokov, čo vlastním túto nehnuteľnosť, som sa toho naozaj dosť naučil,“ poznamenal poslanec NR SR, pre ktorého bol dom roky iba víkendovým útočiskom.

Počas víkendu na dome vo Vojke budoval terasu.
Počas víkendu na dome vo Vojke budoval terasu.
Zdroj: archív J. K.

Vedel, čo ho čaká

Krošlák sa prakticky celý život venoval tenisu, no po voľbách zasadol do parlamentnej lavice. „Život sa mi zmenil výrazným spôsobom. Učím sa nové veci, nasávam nové informácie a priznám sa, že ma to veľmi baví. Najväčšou zmena však pre mňa je, že ako na športovca na mňa nikdy nenadávali. Teraz to je trochu iné, musím sa s tým vyrovnať. Vedel som však, do čoho idem, takže som s tým aj počítal,“povedal.