V predchádzajúcej sezóne sa v Bratislave pre pandémiu koronavírusu konalo podujatie iba v obmedzenej podobe. "Minulý rok nepočítame ako challenger. Pripravujeme teda turnaj devätnásty rok, ale je to 18. ročník. Som rád, že sa nám to podarí v plnom rozsahu a v plnej výške. Nebolo to vôbec jednoduché vzhľadom na termín a aj okolnosti pandémie. Dúfali sme, že sa situácia bude upokojovať, ale nevedeli sme, aká bude. Veríme, že turnaj sa nám podarí zorganizovať úspešne," vyhlásil na tlačovej konferencii organizátor Kooperativa Bratislava Open Branislav Stankovič.

Turnaj v Bratislave sa pôvodne mal hrať po skončení grandslamového turnaja Roland Garros, no ten posunuli na neskôr pre vývoj pandémie vo Francúzsku. Bude sa tak prelínať s jeho druhým týždňom. Najvyššie nasadeným hráčom bude slovenský reprezentant Norbert Gombos. V rebričku ATP mu aktuálne patrí 87. priečka. "Konečne máme opäť medzinárodný turnaj v Bratislave a s veľkými hráčmi. Budem v ťažkej situácii. Nielenže budem obhajovať titul z roku 2019, ale budem aj turnajová jednotka. Radšej by som bol samozrejme ešte v Paríži na Roland Garros, bohužiaľ, nevyšlo mi to. Mal som ťažký los a aj ťažkého súpera," povedal Gombos.

Hlavnými súpermi pre slovenského reprezentanta budú podľa rebríčkového postavenia Argentínčan Federico Coria (94. v rebríčku) či Španiel Roberto Carballes Baena (97.). "Teším sa, že tento turnaj bude silný a aj s bodmi do ATP. V hlavnej súťaži sa predstavia tenisti s rebríčkovým postavením medzi 87. a 214. miestom . To je veľmi silný pavúk, veľmi silné obsadenie. Som rád, že v podstate všetci naši tenisti hrajú. Chýba iba Andrej Martin. Máme k dispozícii aj dve voľné karty. Dostať by ich mali čerstvý finalista turnaja v Belehrade Alex Molčan a Lukáš Klein," informoval riaditeľ turnaja Miloslav Mečíř.

Súboje na tenisových dvorcoch Slovana budú môcť sledovať diváci nielen cez internetový stream, ale aj priamo v hľadisku. "Tribúny majú kapacitu 600 divákov, môžeme privítať 50%. Prosíme záujemcov, aby sledovali aktuálne nariadenia štátnych orgánov a mali potrebné testy, alebo potvrdenia o očkovaní. Naši tenisti určite potrebujú povzbudiť, napríklad aj Martin Kližan, ktorý mi oznámil, že to zrejme bude jeho záverečný turnaj na antuke v kariére a po Wimbledone skončí. Ja dúfam, že zahrá veľmi dobre. Naštartuje ho to a možno sa rozhodne ešte s tenisom pokračovať," vyjadril nádej Stankovič.