Kým ešte minulý rok organizátori rozdali tenistkám na finálovom turnaji WTA 7 miliónov dolárov, tento rok to už bol dvojnásobok, čiže rovných 14 miliónov dolárov (12,6 mil. eur). A víťazka Ashleigh Bartyová si z neho odkrojila najväčšiu časť. Jej prémia 3,96 milióna eur je najvyššou odmenou v histórii ženského či mužského tenisu.

Austrálčanku nemusí hriať len astronomická suma, ale aj skvelá sezóna. Vyšplhala sa na post svetovej jednotky, vyhrala grandslamový Roland Garros a v tomto roku sa z víťazstva radovala až 56-krát. Triumf v Šen-čene bol len čerešničkou na torte. „Bol to pre mňa úžasný rok. Som hrdá na seba aj na môj tím. Dokázali sme spolu zvládnuť všetky veľké a dôležité situácie,“ uviedla po víťazstve nad Svitolinovou.

Radosť Ashleigh Bartyovej po premenenom mečbale.
Zdroj: gettyimages

Muži môžu takéto prémie len závidieť

Muži, ktorých Turnaj majstrov od budúceho týždňa ešte len čaká, môžu na podobné prémie zabudnúť. Celková dotácia finálového podujatia v Londýne je „len“ 9 miliónov dolárov (8,1 mil. eur). Víťaz, v prípade, že neprehrá ani jeden duel, dostane najviac 2,58 milióna eur.