V rok 2000 sa spolu so sestrou Líviou predstavili na olympiáde v Sydney. Kým však Lívia zostala na Slovensku, tak Luciu zavliekli túlavé topánky do Švajčiarska, kde sa stala trénerkou plávania. Svoje dve dcéry jej zveril aj slávny Roger Federer so slovenskou manželkou Mirkou.  „Je to taká pocta pre mňa a som rada, že to tak vyšlo,“ priznala Lucia pre televíziu Markíza. 

FOTO Federerova slovenská manželka všetkým vyrazila dych: Mirka, odpadneme, si to naozaj ty?!

Lucia však musel najprv prejsť jazykovými testami i konkurzom. Na veľké zoznamovanie s dvojičkami Charlotte a Myla Rose (8) nebol čas a so svojimi zverenkyňami sa stretla až pri bazéne. „Na prvé hodiny chodia s deťmi vždy aj rodičia a bola som si na 100% istá, že príde aj Mirka. Prvú hodinu si dokonca nenechal ujsť ani slávny otec. Podal mi ruku a povedal: ‘Hello, I’m Roger Federer’ (ahoj, ja som Roger Federer, pozn.red.) Bola to sranda, veď všetci nadšenci tenisu či športu ho poznajú,“ rozhovorila sa Lucia.

Lucia spolu so sestrou Líviou reprezentovali Slovensko na olympiáde.
Lucia spolu so sestrou Líviou reprezentovali Slovensko na olympiáde.
Zdroj: Facebook

Rovnako ako ich legendárny otec ani dievčatá nie sú drevené. Podľa trénerky, ktorá ich zdokonaľuje v plávaní a skúšajú aj synchronizované plávanie, sú celkom šikovné. 

Opustí Federer obľúbenú značku? Japonský gigant mu ponúka zmluvu snov!

Dcéry Federerovcov sú na tribúnach často videné so slovenskými rozprávkovými knihami. Preto na hodinách plávaniach hrá prím práve rodný jazyk ich matky. „Vždy sa ich spýtam, akým jazykom chcú hovoriť, tak väčšinou chcú po slovensky,“ prezradila Allarová.

Lucia aj od deti v nižšom veku vyžaduje na tréningoch disciplínu a chce vidieť aj výsledky . To vyžaduje aj od slávnych detí. „Chceme to aj my,“ povedala jej to aj Mirka Federerová, ktorá svoje deti nerozmaznáva. Okrem dievčat má Roger ešte 4-ročných chlapcov Lea a Lennyho, ti však holdujú tenisu, ale Lucia verí, že ich prihlásia aj na plávanie.

Ako vyrastajú dievčata Federerovcov si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Tieto celebrity sa skrývali na Roland Garros: Zostarnutý herec ako bezdomovec, jeho vnučka všetkým vyrazila dych a dotrepali sa aj slovenskí papaláši!

FOTO Zabudnite na Hantuchovú či Šarapovovú! TOTO sú najsexi tenistky, aj keď ste nikdy o nich nepočuli!

FOTO Najsexi tenistka histórie privádzala mužov do varu. Balila hokejistov, skončila pri slávnom spevákovi a dnes oslavuje: Pozrite si jej 37 najhorúcejších aktov!