Pozrite si premeny Federerovej manželky Mirky v FOTOGALÉRII

Rodičia Mirky Vavrincovej emigrovali do Švajčiarska, keď mala dva roky. Túto krajinu neskôr reprezentovala v tenise aj na olympijských hrách v Sydney, kde sa dala dokopy s krajanom Federerom. Ako hráčka mala postavičku ako lusk, merala 174 cm a vážila 59 kg.

Kariéru ukončila v roku 2002 pre problémy s chodidlom. Stala sa najvernejšou fanúšičkou Rogera a sprevádzala ho na turnajoch po celom svete. Pekné črty tváre s typickými jamkami v lícach mala stále, no s postavou to už bolo horšie.

Najväčší rozdiel badať medzi rokmi 2006 a 2008, keď sa Mirka poriadne rozšírila. Český komentátor Jan Slepička si raz pri zábere na Federerovu partnerku v hľadisku neodpustil hlášku: „A tu vidíme Miroslavu Vavrinec. Pred 10 kilogramami veľmi pekné dievča...“

Koncom spomínaného roka otehotnela, v apríli povedala Rogerovi „áno“ a v júli 2009 im priviedla na svet dievčatá dvojičky. Bruška sa celkom nezbavila ani potom, no vyzerala lepšie než pred tehotenstvom.

V máji 2014 sa Federerovcom narodili dalšie dvojčatá, tentokrát chlapci. Starostlivosť o štyri malé deti sa podpísali aj na Mirkinej tvári. Neraz fandila v Rogerovej lóži s opuchnutými očami. V tom čase nebol spánok jej verný spoločník.

Keď sa vlani ukázala pani Federerová na pláži, fotografie jej nie príliš vábnej postavy obleteli svet. Možno aj vďaka tomu si vstúpila do svedomia a našla si čas aj pre seba. Je očividné, že začala cvičiť. Keď sa objavila na pláži v Miami znovu pred pár dňami, vyzerala o poznanie štíhlejšie. 1. apríla má Mirka 42 rokov a dokazuje, že žena môže časom skrásnieť, ak na sebe popracuje.

Pozrite si premeny Federerovej manželky Mirky v FOTOGALÉRII